Ayrton Senna - životopis, fotografie, osobní život, nehoda, příčina

Airton Senna je legendární brazilský závodník, slavný svou rychlostí na "vzorci 1". Miluje veřejnost a držitel hlavy Tři-časový šampión tragicky opustil život v době sportovní soutěže, kdy mu bylo 34 let. Fanoušci závodů uložených v paměti tohoto muže, kteří se stali nejen jako vynikající sportovec, ale také jako filantrop, který pomáhal těm, kteří potřebují.

Dětství a mládež

Budoucí závodník se narodil 21. března 1960 na jihovýchodě Brazílie v Sao Paulu. Chlapec měl štěstí, že roste v zajištěné rodině. Jeho otec Milton da Silva byl slavný podnikatel ve svém městě, mohl plně poskytnout rodinu, stejně jako materiálně podporovat touhy Syna. Jako dítě, Airton byl nazýván Beck, na vzpomínkách příbuzných, budoucí závodník byl extrémně neohrabaný. Sotva se váže nohy a neustále klopýtal o krok.

Ayrton Senna v dětství

Je známo, že Senor Milton da Silva vášnivě miloval Auto Racing a obětoval peníze ve vývoji tohoto sportu. Když byl malý Beck 4 roky starý, jeho otec mu dal sportovní auto. Malý chlapec, ohromen autem, dostal za volantem ve velmi mladém věku. A nechť je to jen dětská hra, ale v budoucnosti Ano Silva, mladší věnované auto závodění celý život. V úsilí o chlapce podpořil svého otce, ale trval na tom, že Airton pokračoval v jeho rodinném podnikání.

Když byl Beck 13 let, a Silva Senior, vidět potenciál a touhu Syna, najal ho osobního trenéra na závodní dovednosti Lucio Paskoal GasoCon. Podle Lucio příběhů byl Airton cílenou osobou, která nepřijímá porážky.

Ve věku 13 let se konal závodní debut Artona: nejprve promluvil v závodech na mapách. Jak si ten chlap vzpomněl, zkušené účastníci bojovali s ním, ale on ležel na lince kvůli snadnému autu.

Když byl mladý muž 17 let, stal se šampiónem Jižní Ameriky závodem na mapě, a také se zúčastnil dalších soutěží.

Závod

V roce 1981, Airton opustí svou rodnou zemi a přesune do Anglie za nalezení nových příležitostí. Pak v Evropě o průvodci (přezdívka Aighton) reagoval pozitivně, takže byl otevřen jakoukoliv závodní cestu.

Volba spadala na jeden z nejlepších týmů v Ford "van Diemen": chlap ho podařilo dokázat majiteli Ralph Faermin, touha po vítězství, po kterém byla podepsána smlouva o účasti na Formuli-1600 v Británii. Později v zemi někoho jiného, ​​Airton začal studovat neznámý jazyk, a také přizpůsobit se novým silnicím a autům, které se ukázalo dobře.

Ayrton Senna v mládeži

V roce 1981 se průvodce zúčastnil soutěží na značkových poklopových závodních silnicích v krajském kraji. Chlap však nepotržel název vítěze, ale přišel pátý, přenášející velitele. Později, Airton zabírá výherní místnost v Trextonu, a pak se opět snaží o známou stopu škrty značek, kde zvítězila. Podle vzpomínek na jezdce mu pomohl déšť porazit soupeře. Sedimenty kdysi zabránilo účelu závodu, a Airton tuto skutečnost neopustil tuto skutečnost: v důsledku dlouhodobého tréninku se závodník naučil být přesvědčen i v zatažených počasí, pro které obdržel přezdívku "Déšť Muž".

Ayrton Senna v helmě

Od roku 1982, Airton byl v závodech s rodným jménem matky Senna: to je způsobeno tím, že příjmení otce bylo populární v Brazílii. Ten, ten chlap nechtěl přinést osobní problémy rodině.

"Formule 1"

Kariéra sportovce ve Formuli 1 začala v roce 1984 s málo známým telemanem týmu. První bod svého týmu, mladý muž přinesl 7. dubna na soutěžích Grand Prix Jižní Afriky. V Toulingu se závodník neobtěžoval první místo.

Poté, co se Toleman Senna zúčastnil silnějších týmů. Takže od roku 1985 do roku 1987 zůstane v lotosovém týmu, pak se stává členem McLaren a Williams týmy.

Pro účast na Formuli 1, Airton Senna 65krát obsazil první místa v kvalifikaci - tyto rekordní sportovci nemohli porazit i po smrti řidiče závodního automobilu dvanáct let. Rodina "Formule 1" stále reviduje video před dvaceti lety s účastí sportovce.

Osobní život

V zimě 1981 se Senna oženila s dlouholetou přítelkyní Lilian Ano, vaše Konselush Souza, ale jejich manželství se zhroutilo. Jak závodník byl uznán novinářům, manželství s Lilianem byla velká chyba. Řekl také, že závody jsou hlavní prioritou v jeho životě, na rozdíl od žen. Ale Ayton ještě nevšiml divákům obklopené dámami, které se změnily jako rukavice.

Nejdelší román ze Senny trvalo 4 roky s patnáctiletou dívkou Adrian Yamine, a v roce 1988 se začal setkat s Shushale Menegal.

On také měl vztah s hvězdou mužského časopisu Playboy Marsell Prada v roce 1993: Dívka tvrdila, že otěhotněla z Ayrtonu. Když se narodila Marsellova dcera, chlap byl potěšen, ale až do konce jeho života řekl, že nemá děti.

Ayrton Senna s Marsell Prada

Pokud hovoříme o postavě, pak byl brazilský perfekcionista a snažil se přinést nějaký podnik na konci. Senna vytvořila dojem klidného člověka: dokonce i na fotografiích, zřídka ukázal emoce, ale někdy to bylo v boji s jinými jezdci.

Fanoušci ARTON připomínají, že ve svém životě byl měkký a okouzlující člověk. Kromě toho byla Senna aktivně bojována s chudobou a hladem v rodné zemi. Racer tichý o svých dobrých skutcích a nebyl sdílen s tiskem: o darovaných penězích byly objasněny po smrti.

Smrt

V roce 1994 se Senna přestěhovala do jednoho z nejlepších týmů Williams, pro které by podle něj provedla zdarma.

Vzhledem k ponurým událostem, které se konaly v závodě v době závodů, ten chlap byl přesvědčen v hrozícím nebezpečí.

Zpočátku, Rubens Barrichello, kteří rozbili nos a žebra, padl na nehodu, který zlomil nos a žebra, protože se nemohl zúčastnit závodu. Druhý den, závodník z Rakouska Roland Ratzzemberger zemře na příletech. Airton byl znepokojen těmito událostmi, takže se rozhodl na rozhovoru s Rubensem (pro to, Senna musela vylézt přes nemocniční stěnu). Po rozhovoru Ayrton si uvědomil, že bezpečnostní systém regulovaný na Formuli 1 měl prostory. Ayrton se stal iniciátorem shromáždění závodníků: na zasedacích sportovců diskutovali o otázce zlepšování bezpečnosti účastníků závodních soutěží.

Ayrton Senna v posledních letech

V soutěži Grand Prix San Marino srazil dva jezdce, což je důvod, proč tři diváci trpěli rozbitými fragmenty. Proto byl bezpečnostní stroj volán na trati, aby omezila rychlost sportovních automobilů, za kterou Airton řídil šest kruhů. V sedmém kruhu byla bezpečnostní auto stažena a shodou okolností letěl Senna z trasy na otočení "tubello" rychlostí 310 km / h.

Památník Ayrton Senna

Když diváci a organizátoři závodů si uvědomili, že sportovec se nepohyboval, soutěž byla zastavena. Lékaři, kteří přišli na místo nehody, viděli hrozný obraz: Senna je tvář byla v krvi, ten chlap získal vážné poranění mozku a také rozbil časovou tepnu. Dostal první pomoc a udělal tracheostomii, po kterém byla oběť poslána vrtulníkem do nejbližší nemocnice, kde byl spojen s umělým větráním plic. Později bylo jasné, že závodník by nevyšel z kódy, takže bylo rozhodnuto vypnout IVL přístroj.

Ayrton Senna si pamatuje oddané závodních fanoušků, stejně jako obyvatele své rodné země. Podle výsledků průzkumu v roce 2000 byli Combatrioti Artonovi nabídnuti, aby mu zavolali nejlepší brazilec. Na počest jezdce jsou uspořádány nezapomenutelné soutěže a hrob sportovce se stala poutním místem.

V roce 2010 bude dokumentární film "Senna" natáčet na památku jezdce, který vypráví biografii šampiona Formule 1.