Karolina Wozniacki - fotografija, biografija, lični život, vijesti, teniser 2021

Biografija

Danski sportaš Karolina Wozniaki je bivši prvi reket svijeta koji je osvojio Australian Open Championship i osvojio finale WTA Tour. Sada je teniser u sredini ženskog profesionalnog ranga nakon što je izgubio na otvorenom i na Rolandu Garrosu i Wimbledonu.

Djetinjstvo i mladi

Carolina Wozniacksky rođena je u Odenseu 11. jula 1990. i zajedno sa starijim bratom Patrick je rasla i odgajao u sportskoj porodici. Njen otac, rodom iz Poljske, u mladosti bio je dobar fudbaler, a njegova majka koja je imala visok rast bila je zvijezda u odbojci.

Od rane dobi, devojka se bavila fizičkom odgorenju i redovno je otišla na teniski teren, a potom pod nadzorom iskusnih trenera, brzinu i tehniku ​​uticaja i, zaljubio se u čvrste prevlake tla, počelo je putovanje u profesionalni sport.

U školskim godinama, Carolina je bila na ratu koja se borila sa svojim vršnjacima, a 2003. godine došla je u prvu u životu juniorskog turnira. Zbog stabilnosti rezultata, ikustrator sa svakog mjeseca, Dane je pobijedio u brojnim statusnim igrama.

Njegovo prvo ozbiljno postignuće bila je pobjeda na takmičenju Osaka, gdje su bili ozbiljni rivali Dominika Tsibulkova i Ayumi Morita. I nakon pobjede u fazi mladih Wimbledon, ona je umalo stigla do gornje linije rangiranja, ali je bilo diskvalificirano na američkom prvenstvu.

Lični život

Karolina Wozniacksky ima atraktivan slavskog izgleda, kao i rast od 179 cm sa težinom oko 63 kg. U svom ličnom životu uvijek su bili mnogi navijači, fotografija je ponekad postavljena na vijestima i u "Instagramu". Jedan od muškaraca koji su osvojili srce tenisera bio je Northrlander Rory Makilroy, ali par se bojao uoči vjenčanja, a sportaš ispunio prazninu na igru.

Nakon nekog vremena, Carolina se pojavila, Carolina - košarkaškim naprijed i središtem, a u junu 2019. godine David Lee postao je njen suprug, koji je za časopis "Peleyboy" dobio kao poklon.

Tenis

Sastav za elitu juniora, Woznackle je ušla u odrasle ligu i igrala u Kupu Federacije, gdje je pobijedio niz ličnih pobjeda. U ovom trenutku, menadžeri tenisera nadaju se nada da su se pozivali na turnire koji mogu pružiti praksu i podići status i autoritet.

Rezultat ovog pristupa bili su performanse na WTA-takmičenjima, kao i odlomak do finala od 25 hiljada i kvalifikacijski izbor za Wimbledon. A u samo nekoliko mjeseci, Carolina je ušla u doigravanje u Stockholmu, a nakon toga prvi put u karijeri je održala utakmicu sa vrhunskim igračem.

Početkom 2008. godine, djevojka se opet suočila sa vođama, a u nizu bitnih bitnih bita pobijedila preko Marion Bartoli. Drugi od njenog rivala bio je ruski Svetlana Kuznetsov, prevazilažeći, koji je Dane mogao pobijediti na ozbiljnom međunarodnom turniru u Eastbourneu.

Objavljeno 100%, Wozniavka nije uspio ni broj natjecanja i postavili nade za sljedeću profesionalnu sezonu. I zaista, dobro je progovorila u Indian Wellsu, Miamiju i Memphisu i stigla do finala Mutue Madrida otvorenog i natjecanja u Charlestonu.

U završnim mečevima premijera, sportaš se nosio sa mnogim takmičarima i zaobilazeći Victoria Azarenko, izašli na WTA polufinale. Suočeni sa Serenom Williamsom, djevojka nije završila borbu, ali zahvaljujući prethodnim uspjehom postali su četvrti reket svijeta.

Sredinom jeseni 2010. godine, Wozniackov je vodio svjetsku ocjenu, impresivni napredak i uspjesi omogućili su sezonu u ovom statusu. I početkom sljedeće godine osvojila je prvenstvo Dubaija, ali nije imala turnir u Parizu, niti Wimbledon.

Nedostatak uvjerljivih pobjeda i promjene fizioterapeuta i trenera dovelo je do činjenice da je Carolina preletjela izvan granica. Da biste odvratili od poraza, djevojka je uzela fotografiju u kupaćem kostimu, koja je na njenom tijelu izvukla dizajneri St Tropez.

Kasnije u profesionalnoj biografiji bivšeg prvog reketa svijeta bio je niz efikasnih turnira iz niza velike kacige i WTA. U sezoni 2017/2018, redovno je bilo u završnoj fazi takmičenja, gdje su Simon Halep i Daria Kasatkin naišli na nekoliko puta u rivala.

Carolina Wozniaki sada

2019 nije bilo uspješno za tenisere, od prvenstva Australije, rijetko je ušla u kolu doigravanja. U Pariškoj fazi velike kacige izgubila je Veronicu Kuddmetovu, a na američkom otvorenom turniru ustupio je mjesto Bianke-u St. Andrescu u prva dva seta.

U nadi u jesenjim fazama takmičenja u Wozniak, turnir u Pekingu proglašen je i nakon pobjede nad Darya Kasatkin uspjela je ići na polufinale. Ali na njenom teškom putu do naslova, ispunjen je vrhunski sudionik, a pijan je ustupio mjesto Naomi Osaki, svećenika mnogih WTA turnira.