Matteo Berrettini - fotografija, biografija, lični život, vijesti, teniser 2021

Biografija

Matteo Berretti počeo je igrati tenis od 4 godine. Zazor i upornost pomogli su mu da postane zvijezda sportova i ući u top 20 ATP.

Djetinjstvo i mladi

Matteo Berrettini rođen je 12. aprila 1996. u Rimu, Italija. Raste zajedno sa bratom Yakopom, koji je takođe postao profesionalni sportista. Malo je o ranoj biografiji šampiona. Počeo je da studira tenis kada je imao 4 godine i brzo je postigao visoke rezultate.

Lični život

Dugo se, lični život teniska ostao tajna za navijače. Ali u 2019. godini, vijest o teniskom toniku pojavila su se vijest da se Berrettini nalazi sa Aylom Tomljaovičem - bivšem djevojkom Nick Kirozh. Par je držao zajedničku večeru u New York restoranu, ali sportaš nije komentirao odnose.

U slobodno vrijeme mladić posjećuje utakmice fudbala i košarke. Bolestan je za Lebrona Jamesa i Fiorentina tim.

Tenis

Berrettini su debitovali u 2013. godini na budućnosti Italiji F21, gdje je poraženo. Već godinu dana kasnije, sportaš je odlučio da isproba moć na turniru Challenger u fliepu, ali izgubila se u Dustin Brown. Sljedeće godine mladić je potrošio na obuku i poboljšanje vještine.

U martu 2015. godine, teniser se pojavio na budućnosti Turska F11, gdje je pobijedio Miki Yankovich. Došao je do četvrtfinala, ali u poprimio je mjesto Edwardu Emeriinu u dva seta. U istom mjesecu matteo je sudjelovao u dvostrukom turniru s Filippo Baldi, s kojim je osvojila prvenstvo. Dovelo je sportaš da pogodi ATP ocjenu, gdje je uzeo 1674. poziciju.

Tokom godine mladić je učestvovao na različitim turnirima uspjeha, ali morao je napraviti pauzu zbog povrede koljena. Samo u septembru 2016. Berrettini se vratio na takmičenje i odmah je osvojio turniru Futures Italy F27 u paru sa Jacopom Stephaninijem. Tada je teniser nastupio na Challengeru u Brescia, gdje je pobijedio Tommy Robread, ali ustupio je mjesto u Luke kupku. Već na kraju sezone, obećavajući igrač porastao je na 435. mjesto u ATP-u.

Nakon što je Matteo dosegao 264. red ocjene i ušao u prvih 300, debitovao je u ATP-u, ali u prvoj fazi Fabio Famini izgubio je. Zatim je učestvovao u Challengeru u San Benedettu, gdje je osvojio glavnu nagradu. Rezultat mu je omogućio da skoči na nekoliko pozicija, a nakon turnira u Istanbulu zatvorite sezonu na 135. mjestu.

Tokom australijskog otvorenog prvenstva, teniser je izgubio u odlučujućoj turneji, ali uspio je ući u glavnu mrežu veće turnira za kacigen. Već u 1. kolu, izbacio ga je Adrian Mannarino. Nakon toga, sportaš se pojavio na Švicarskom prvenstvu, gdje je osvojena prva zvanja ATP-a nakon pobjede nad Robertom Bauttoyjem Agutom.

Iste godine, Berrettini je debitovao na Wimbledon turniru, gdje je pobijedio Jacka Naua, ali tokom američkog otvorenog prvenstva poraženo je. Uprkos gubitku, sportaš je uspio dovršiti sezonu na 54. poziciji.

2019. donijelo je tenis u drugom naslovu ATP u jednom pražnku nakon pobjede nad Filipom Kraminovičem na otvorenom prvenstvu u Mađarskoj. Tokom međunarodnog bavarskog prvenstva ustupio je po Christianu Garin.

Sljedeća pobjeda odvijala se na Aleksandru Zverevu na otvorenom prvenstvu Italije. Lanac trofeja nastavljen je na turniru u Wimbledonu, gdje je Matteo došao na 1/8 Grand kacige i dao pobjedu Roger Federera. Zatim, zahvaljujući pobjedi u Gael Montfisu, talijanski je došao na polufinale velikog šešira, ali Rafael je izbio.

Matteo Berrettini sada

U septembru 2019. godine, teniser je posetio Rusiju da učestvuje u otvorenom prvenstvu Svetog Peterburga. Uspješno je pobijedio konkurente, ali na kraju je ustupio mjesto Herra Gerasimovu. 14. oktobra iste godine, Berrettini se ruža na 11. položaj ATP ocjene.

Sada matteo nastavlja trenirati. Navijači gledaju njegove uspjehe na stranici u "Instagramu", gdje se objavljuju vijesti i fotografije. Mladić pokušava održati sportski oblik - s porastom 196 cm težak 90 kg.