Rođen horich - fotografija, biografija, teniser, vijesti, lični život, "Instagram" 2021

Biografija

Balkanski poluotok oduvijek je bio poznat po talentiranim predstavnicima različitih sportova, koji su Luke Modrich, Zoran Mikulich i Sarah Colac. Sada je mladi teniser rodio Chorich, koji je dobio Davis Cup i nada se da će pobijediti u međunarodnom prvenstvu.

Djetinjstvo i mladi

Rođen je Horrich rođen u Hrvatskoj 14. novembra 1996. i zajedno sa sestrom po imenu Bruna održala je djetinjstvo u slikovitom Zagrebu.

Bilo je teniskih terena u kojima je otac i majka, Damir i Zheleck, odvojili sin u 5 godina da se pripremi za sportsku karijeru. Ubrzo, učenje u srednjoj školi, dječak se počeo baviti u specijalizovanom centru, u to su idoli bili Goran Ivanishevich i Rafael Nadal. A početkom 2010. godine već je bio zvezda u juniorskoj grupi i osvojivši američku omladinu, prvo osvojio zlatnu medalju.

Ispred ovoga, zimi 2011. godine, rođen je na turnirima ITF Futures, postepeno stičući bodove rejtinga kako bi se ušli u ATP turneju. Uspješno se suočavaju sa rivalima na kvalifikacijama, često je stigao do finala, a zatim se debitovao među profesionalcima u Iokohamu na prestižnom seriju izazivača.

Kombiniranje takmičenja sa ojačanim treninzima, Hrvat je radio na fizičkom stanju, a s porastom od 188 cm počelo je težiti 85 kg. Njegovi mišići su jasno vidljivi na fotografijama izvršenim pred sezonom 2013. godine, što se tokom vremena pojavilo na Facebooku i ličnom računu u "Instagramu".

Lični život

Od rijetkih činjenica o ličnom životu snimljenim, informacije o njegovoj djevojci su dodijeljene, čije je ime Valentina Miletich - ponekad se pojavilo na stranicama novina. Međutim, nije na fotografijama objavljenim u teniseru "Instagram", a zato niko ne zna, par je sada ili ne.

Tenis

Od samog početka biografije za odrasle u tenisu, Chorich je težio ATP turnirima, lovući niskotehničke takmičenja u Kini i premlaćivanja takvih rivala kao Jazirijev Malik. I uspio je ući u kvalificiranje među profesionalcima u Zagrebu, a zatim sudjelovati u glavnim borbima Otvorenog prvenstva Hrvatske.

Rastuća rejting mladih tenisera omogućila mu je da se pojavi na međunarodnim utakmicama i brzo steći dovoljno iskustva kako bi se postalno pobijedio. Prvi od niza glasnih uspjeha došao je na kućni turnir u Umage, gdje je nakon pobjede nad Eduarom Rogerom-Wassen postao među profesionalcima broj 105.

Istovremeno, rođen je kvalifikacija za jedan od turnira Grand Slama i pobijedio Lukasa Rosolu na američkom otvorenom prvenstvu. Nakon nekoliko sedmica, najbolje postignuće pokazalo se na takmičenjima u Bazelu i, suočavanje sa idolom Raphael Nadalom, dostiglo je fazu polufinala.

Ovi rezultati su ocijenili stručnjaci Nacionalnog teniskog saveza, a pozvan je u reprezentaciju Hrvatske, a također je dodijelio naslov "Best Newbie". U 2014. godini postajući sudionik u ekipnom takmičenju, rođen je pobijedio u osobnom meču, ali Ivan Dodig i drugi sportaši nisu mogli osvojiti kup.

Na početku sljedeće utakmice sezone, Chorich je debitovao u polufinalu u Dubaiju, prevazilaženje 3. reketa svijeta, koji je bio Andy Murray. I na početku prizemnog segmenta nastupio je u doigravanju u Estorilu, a potom na sudovima "Roland Garros" zadovoljan javnosti prekrasnom igrom.

Prvi put u karijeri dostizanje 3. kolu turnira Grand Slama, Hrvat je izašao na vrh formba i osvojio niz samouvjerenih pobjeda. Dakle, u konačnoj ocjeni zauzeo je 44. mjesto, što je u to vrijeme bio najbolji rezultat Hrvatske.

U 2016-2017, rođen je u finalu prvenstva u Maharaštri, a zatim u 3. krugu takmičenja u Parizu i bio je pobjednik Hassana Grand Prixa II, koji se odvijao u carskom gradu Marakešu. Na početku nove sezone, sjajno je govorio na otvorenom Noventi, ali švicarski Roger Federer pobedio je po pobjedi na ovom turniru.

Rođen je Chorich sada

2019. za sportaš se pokazalo da bi bio bogat međunarodnim turnirima, među kojima je najuspješniji bio prvenstvo Rosmalena, održana u holandskom gradu Hertogenbos. Rođen se dobro pokazao u konfrontaciji sa Adrianom Manarinom, ali na kraju, u svakom od tri skupa nije postigla pravu količinu bodova.

Nakon 2 mjeseca, na američkoj otvorenom, Hrvat je stigao do 2. kruga i odbio da nastavi konkurs kada je Grigor Dimitrov ustao na putu. A na jesen na otvorenom turniru održanom u Sankt Peterburgu, Chorich je tukao Joao Souzu, koji je bio najjači portugalski igrač.

U finalnom meču za prestižni naziv, Hrvat je pao na Daniela Medvedevu, a u 1. setu sam slomio reket, podležan iskustvima i emocijama. U komentarima nakon poraza poraz, rekao je da se ruski boji, koji je u finalu otvorenog prvenstva Amerike na jednakog stopalo borio sa Raphael Nadalom.