Denis Shapovalov - fotografija, biografija, vijesti, lični život, tenis 2021

Biografija

Denis Shapovalov - kanadski teniser koji je uspio privući pažnju stručnjaka i analitičara. Mladi sportaš 18 osvojio je prestižni napredak "napretka godine" i "sutrašnji zvijezda", a također je postao pobjednik Junior Wimbledona.

Djetinjstvo i mladi

Činjenica da je biografija Denisa na ovaj ili onaj način povezana sa sportom, bilo je jasno od trenutka njegovog izgleda. Sine Tessa Shapovalova, vice-prvak SSSR-a u tenisu, trebao je ići u korake roditelja. Dječakov otac profesionalno se bavio odbojkom. Rusi po nacionalnosti, preselili su se u Izrael. Dječak je rođen u Tel Avivu 15. aprila 1999. godine.

Porodica se preselila u Kanadu, kada nije bilo deteta i godina. Shapovalov ima starijeg brata Jevgenija, a u početku su roditelji bili više angažirani u svom sportskom razvoju. Ali kada se Denis pridružio treningu, postalo je jasno da je potencijal mlađeg sina više.

Prvi put na profesionalnom sudu, našao se za 5 godina. Trener je bio majka. Tessa je položila svoje vještine i znanje. 8 godina postupila je kao mentor, podučavajući mlade ljude razne tehnike i tehnike. Hvala majci, tip savršeno posjeduje jednoručni vickhead, koji stručnjaci ga nazivaju posjetnicama.

Lični život

Sportista nije oženjen i ne voli se ne širiti o prisustvu Pasia i nijansi ličnog života uopšte. Denis rado dijeli sa fanovima fotografija i video zapisa, koji objavljuju na društvenim mrežama. Tip ličnog računa u "Instagramu" je prepun snimke sa suda, opuštajući se sa poznatim i profesionalnim fotografijama tenisera.

Denis voli putovati i provoditi vrijeme u prijateljima. Periodično, on surađuje s modeliranjem agencija i raznim brendovima kao ambasadora.

Rast Shapovalovca je 185 cm, a težina je 75 kg.

Tenis

Profesionalna karijera Shapovalova je započela na juniorskom američkom otvorenom turniru. Govoreći u duetu sa Felixom Augerom Allasimom, mladić je postao pobjednik. Ušao je u Mladinski reprezentaciju Kanade i osvojio Davis Cup. Sretno nije napustilo momka. Sljedeće sezone stigao je do polufinala mlađeg takmičenja Roland Garros, a potom je postao pobjednik Kupa u Rohamptonu. Shapovalov je takođe uspio osvojiti glavnu nagradu Junior Wimbledona i dostigao konačni takmičenje u kompaniji sa partnerom Felix Azhez-Allasimom.

U 2016. godini Denis je počeo djelovati sa odraslim sportašima i nije prihvatio poziv za sudjelovanje u australijskoj otvorenoj juniorskom takmičenju. Tip je odabrao mogućnost izvođenja na ITF-u. Od 4 turnira, Shapovalov je izašao sa 3 pobjede, a u istoj godini počeo da se igra na apro turnirima.

U Washingtonu je izgubio od protivnika, a u Torontu je uspio pobijediti trijumf nad Nick Kirosom, koji je bio uključen u prvih 20 u svijetu teniskog svijeta. Osvetljavajući u 2. kolu Grigor Dimitrov, kanadski se fokusirao na Challenger. Pokazao se da je 2 puta u četvrtfinalu, pa čak i uspio probiti u polufinale. Tada je debitovao na konkursu za Davis Cup. Govoreći protiv protivnika iz tima Čilea, Denis je pretrpio Fiasco.

2017 za Shapovalov počeo je bezumcilno. Godina je započela novčanom i tehničkom porazu u meču za reprezentaciju. Zatim je teniser osvojio prvu Challenger sportsku karijeru. U sljedećoj konkurenciji u Meksiku stigao je do finala, ali nije se nosio s neprijateljem. U samo 3 mjeseca sudjelovao je na 7 turnira i nikada nije pokazao pobjednik u 1. kolu. Bend neuspjeha završio je u Londonu, gdje su se dva meča pobijedila u okviru ATR Shapovalov i 1. krug, poraz iz Tomash Berdskog.

Od 3 izazivača provedena u Kanadi, tip je osvojio samo prvi. U 3., izgubio je od Aleksandra Zvereva. Denis je ustupio i mjesto Art Rođenom Horichu. Kao dio SAD-a otvoren, osvojio je 6 sastanka i prvo je otišao do četvrtog kruga veće turnira za kacigen. I iako daljnje utakmice nisu bile za Shapovalov, posebno uspješan, zatvorio je sezonu unoseći 1. stotine tenisera na svijetu. Mladić je uzeo 51. mjesto ocjene.

Sljedeće godine nije bilo moguće napuniti piggy banku sa trofejima. Denis je odbio da učestvuje u budućnosti i izazovima u korist performansi na turnirima APR. Počevši od Fiasca u Brisbaneu, Aucklandu, Acapulco i Indian Wells, Rehabilitirao je Rehabilitirao, ulazak u 2. krug. Zatim je osvojio 6 utakmica u Miamiju i Djevojskoj plaži. Prijelaz na uzemljeni premaz donio je 2 poraza, ali sljedeće i 4 pobjede na španskoj teritoriji. Izgubljeni sportaš sa dugim protivnikom, Alexander Zverev. Osvijetljen i u meču sa Rafaelom Nadalom.

2018. je završilo postizanje 27. položaja ocjene. Teniser je zadržao pokazatelje, iako ih nije mogao poboljšati. Uspio je otići u 3. krug na australijskom otvorenom i savršeno se pokaži u Roterdamu, a potom u indijskim bunarima. Kasnije u 13 mečeva, sportaš je nastupio na najbolji način, gubivši od njih 10. I u jesen je osvojio prvi Trofej APR na turniru u Stockholmu.

U 2019. godini Denis je osvojio ATR utakmicu, boreći se na sudu sa Danielom Evansom. Upareni praznici, najčešće je proveo u duetu s Rohanom Bopannajom. Momci su postali finalisti u Stuttgartu i stigli do polufinala otvorenog prvenstva Kanade. Na otvorenom prvenstvu u SAD-u, sportaši su se našli u 3. krugu, ali su leteli iz konkurencije. Zastupajući interese reprezentacije Kanade, koji je prvi put stigao do finala Svetske grupe na Davis Cupu, Shapovalov i Avasimsim, ustupio je mjesto španskoj reprezentaciji.

Denis Shapovalov sada

U dvostrukom meču u duetu s Rokhanom, Bopan Kanađanac izvukao je pobjedu iz kontinentne Henryja i Stroffa Yana Lennard. Odane u februaru 2020. godine u 2. kolu hrvatske hrvatske konkurencije Marina Čilić, kasnije je Denis u finalu izgubio od Aleksandra Bagelika u finalu.

Sada momak nastavlja obuku pod početkom Mihail Juga i majke, koji još uvijek djeluje kao njegov mentor. Sportista se priprema za nova natjecanja.