Andrei Esiipenko - biografija, lični život, fotografije, vijesti, šahovski igrač, FIDE ocjena, "Instagram" 2021

Biografija

O fenomenu mladog šahovskog igrača Andrei Esipenko sada govori skoro po cijelom svijetu. Početkom 2021. ruski je nadmašio eminentne i pod nazive rivala na velikom međunarodnom turniru. Pobjednik naslova Grandmajmara želi postati prvak planete. Prvi korak ka postizanju cilja bio je pogodak simboličkog elitnog kluba Mihail Verine, pobjede u mladenačkim i odraslim prvenstvima, kao i zlatnu medalju interaktivne olimpijade, koji su donijeli visoko mjesto u RSF i FIDE ocjene.

Djetinjstvo i mladi

Andrei Evgenievich Esipenko rođen je u gradu Novocherkassk. Biografija mladog izlaza počela je 2002. godine. Roditelji koji su voljeli intelektualne igre platili su puno vremena za odgajanje sina. Od djetinjstva, dječak je navikao na disciplinu i odvrtanje rada.

Oče, koji je bio šahovski igrač napredne razine, u nekom je trenutku počeo nedostajati rivali. Odlučio je naučiti Andreja da razmisli o mitovima zalagaonica, konja ili francuskog jezika. U petogodišnjem djetetu je prvo ugledalo crno-bijelo kariranu ploču. Krajem 2000-ih niko od najmilijih ne misli da bi plemenita sportova bila njegova sudbina.

Kad je bilo vrijeme za odlazak u srednju srednju školu, Esipenko je igrao šah o odraslima sa odraslima. Nestao je bez poteškoća nad ocem, odlikuje se agresivnim stilom mentalne borbe. Zahvaljujući otkrinom talentu, prvi grejder počeo je sudjelovati na turnirima za obuku. Zaštita od raza starijih drugova, osvojio je nagrade.

Gledajući uspjeh djeteta, roditelji su se složili sa mentorima dječjeg sportske škole za mlade. Andrei je admiralizirao iskustvo autora Posebnog udžbenika Natalije Petrušina i trenera Uzborofilnog centra "Mentor" Edward Chryna tokom posjeta Rostov-On-Donu.

Profesionalac na visokom nivou bio je angažovan kod kuće sa šahovskim Wunderkind. Alexey Kornukov osvojio je prestižne natjecanja i ponekad je radio kao sudija. Učitelj je pokazao klasične i neočekivane kombinacije, u praksi, znanje korišteno u bitkama sa vršnjacima i članovima koji se odnose na dobnih godina.

Početak 2012. godine smatrao se prekretnom u karijeri Andreija. Desetogodišnjak je uzeo veliku mariku pod pritvorom, novinara i autor knjiga o istoriji šaha Dmitrij Vadimovich Kryavavkin. Međunarodni master je postigao da je Esipenko preuzeo nagradu na ruskom prvenstvu i udario u evropsko mlađem prvenstvo.

Andrew se naišao unaprijed na takmičenjima u kojima su učestvovali studenti učenika. Zlato je uzeo u Sparrtakiadu studenata juga Rusije, puno iznenađujućih članova organizacije RSF. Prije finala, sudije nisu dugo riješene kako bi mladiću omogućili odlučujuću borbu: Prema protokolu koji je odobrio Ministarstvo sporta, bio je previše neiskusan i ona.

Stav prema šahu promijenjen je nakon konsultantske firme "DAN DZO" Troškovi sponzorstva. Ispred Andrei otvorene su vrata na takmičenjima u stranim gradovima. Porodica je podržala talentovano dijete i namerno je poštulo napredak, a ne ometajući se trenerima koji govore na prvim ulogama.

Šah

U 2014. godini osvojivši 8 pobjeda na 9 sastanka, Esipenko je osvojio glavno prvenstvo u zemlji među mladićima i djevojčicama u grupi učesnika pod 13. dobi. Dodatna nagrada bila je karta za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Do ovog trenutka, tinejdžer je postigao veliki broj bodova na elo ocjenjivanju i mogao je izdržati iskusne rivale, koristeći znanje i snagu njegovog uma.

2016. donijelo je Andrei pobjedu na evropskom turniru i srebrnu medalju juniorske globalne šahovske konkurse. Osvojite prvenstvo planeta koji se upravlja u 2017. godini. Zlato dovedeno iz Montevidea postalo je vrednije od postojećih nagrada.

Zahvaljujući takvim rezultatima, Rusi su uključeni u reprezentaciju svijeta i pozvani na milenijumski meč u St. Louisu, gdje su se igrači različitih nacionalnosti protivili timu iz Sjedinjenih Država. Pored toga, rodom iz Novocherkasske dobio je statusni naslov Grandmajstaca. Stranka u bržem kategorijama sa Sergejem Karyakinom, najmlađim sudionikom u učitelju podnositelja zahtjeva koji je pao u Guinnessovsku knjigu zapisa, ušla u udžbenike o šahovskim taktikama zbog nevjerovatnog "kaskade žrtava".

U 2018. mladi Yuzhanin postupio je kao dio nacionalnog tima na Evropskom prvenstvu, ali nije stigao do nagrada. Nadoknađivanje neuspjeha, u aktivnom šahu osvojio je niz uvjerljivih pobjeda.

Na međunarodnom rejting turniru Tata Steel - 2019. godine, privukla je pažnju stručnjaka zbog prisustva Indijskog Nugget-a nazvanog Rameshbab Pragnandha, andrei nadmašuje pod nazivom pod nazivom Rivals. Prvo mesto namučeno na horizontu, ali Vladislav Kovalev - šahovski igrač iz Belorusije - pokazao je čuda strategije i više bodova.

Novi krug profesionalnog rasta pao je sredinom 2019. godine. Esipenko je izabran za Europsko prvenstvo i Svjetski kup, a također je pokazao sjajan nivo obuke na turniru za orah i na međunarodnom meču između Rusije i Kine.

Ruslan Ponomarev, koji je bio svjetski prvak FIDE i zasluženi majstor sporta Ukrajine, nije se mogao nositi s rodom iz Novoherkasske. Jedina neodoljiva prepreka u ovoj fazi bila je Peter Svidler - višestruki pobjednik šahovskih olimpijada.

2020. godine, Andrei se ugledao u Trgoviću Gibraltar Chess Festival, ali na tai pauzu izgubila se od baljmejda Davida Babyne i nije dobio bodove za ocjenjivanje. Ali u sredstvu je postojala zlatna medalja internetske olimpijade - turnir, koji je tokom pandemije od Coronavirus infekcije organizovao međunarodnu šahovsku federaciju. Navijači intelektualnih sportova odmah su se sjećali Esipenkovih pobjeda nad Sananom Sugirovom, Sergejem Rublevskyjem, Rauf Mamedovom i Vasily Ivanchuku.

Lični život

Sada mladić, apsorbiran igrama šaha, ne razmišlja o njegovom ličnom životu. U prekidima između turnira, jedva ima vremena za razgovor sa porodicom.

Sudeći po fotografiji objavljenoj na tematskim lokacijama, kao i u "Instagram" profilima, posvećenim međunarodnim turnirima, Andrei ima atraktivan izgled i karizmu. Najvjerovatnije će s vremenom steći djevojku ili legitimnu ženu.

Andrei Esipenko sada

Početkom 2021. godine, sportska izdanja su s ponosom izjavila da ruski sjajni andrei Esipenko na međunarodnom turniru TATA čelika u Holandiji u dramskom dvoboju pobijedio je trenutni svjetski prvak u šahu Magnus Karlsena. U intervjuu sa ruskom koji je došao na popis nenadmašnih intelektualnih sportaša, rekao je da ne može shvatiti šta se dogodilo čak i nakon nekoliko dana.

Na Twitteru na računima ruskih vijesti, senzacionalna poruka pojavila se na pobjedi izvornog Novoherkassk nad pod nazivom pod nazivom norveški. Mladić je postao najmlađi šahovski igrač koji je vodio prestižnu elo ocjenu. Status Nacionalne sportske zvijezde ojačao je pobjedu nad Anton Giharom u hodniku koja se nalazi u gradu Weik-An-Zey, kao i željom da osvoji vlastiti naslov najboljeg šahovskog igrača planete.