Simon Shempp - fotografija, biografija, lični život, vijesti, biatlon 2021

Biografija

Simon Shempp je poznati njemački biatlete sa svjetskim imenom. U 18. već je ušao u međunarodni nivo i gotovo odmah je počeo prikazivati ​​visoke rezultate. U Film nagradama najvažniji Simon smatra srebrnim medaljama olimpijskih igara, kao i četiri zlatna prvenstva u svijetu. Danas se na njegovo ime nalazi u dvadeset najboljih biatleta modernosti, uprkos činjenici da su se poslednji sezoni sportaš usporili zbog povreda.

Djetinjstvo i mladi

Simon je rođen 14. novembra 1988. u njemačkom gradu Mutlangen, Baden-Württemberg. Biografija Shemppa već u ranom djetinjstvu bila je usko povezana sa Biatlonom. Porodica se preselila u grad WingEN odmah nakon rođenja sina. Pod vodstvom oca Rainer Shemppa, dječak se počeo baviti bicilom, ali s obzirom da nije bilo pune škole za djecu u gradu, sportaš je putovao u vlak u javnosti.

Simon - Ektomorph. Srećom fizikom, nedostatak masti, lagane kosti i sporta Torso daju ogromnu prednost u odnosu na guste sportaše. Mala masa omogućava vam da se popnete na planine sa manje napora. Ekstraktori imaju manje opterećenja na srcu i dodaje izdržljivost.

SIMON-ova fizika može dodati rast - 179 cm (kao vaganje 72 kg). Duge i lagane noge omogućuju vam brzo i sa manje napora da prevladate velike terete. To čini idealan kandidat za trke u Biatlonu.

Biatlon

Profesionalni šalter za karijeru Simon počeo je 2006. godine, kada je sportaš uzeo srebro u trci progona. U Vancouveru je 11. marta 2009. godine na Svjetskom prvenstvu, Simon rangirao 24. mjesto u pojedinačnoj trci. Pobijedio je u prvom prvenstvu u miješanom releju dok je u njemačkom timu superzvijezda. Tada je 28. marta 2010. magdalena Neuner pomogao u pobjedi u Khanty-Mansiysk.

Sjajan govor odvijao se na SIMON-u na Antholzu, na natjecanjima KM, koji su prethodili olimpijadi u Sočiju. Tada je njemački sportaš postao prvi u sprintu i utrci progona. U tri pobjednika, svaki put kada je uključena ruska biatlete Evgeny Garanichev. Učešće u releju donijelo je njemački reprezentativni tim 2. mjesto, dok su Norvežani ostali prvi. Prvi put za SHMPP sportsku karijeru ušao je u prvih deset svjetskih biatleta.

Olimpijske igre - 2014. donijelo je srebrnu nagradu svinjskim banci. Ali Shempp nije uznemirio i nazvao ovaj rezultat savršenim. Iste godine trka prvaka odvijala se u Moskvi. Gabriela Soykalova i Simon Shempp sudjelovali su u par mješovitim relejima. Prvo mjesto je osvojilo par Daria Domrachev i Anton Shipulin. Simon s Gabrielom bio je zadovoljan trećim mjestom, kasnili su za 24,6 sekundi.

Na Svjetskom prvenstvu - 2015. u Contiolachiju, Shempp se borio za prvenstvo sa glavnim suparnikom Antonhulin. Simon je uspio osvojiti zlatnu medalju u releju 4x7,5, ali opet je izgubio potragu za šumešom.

Dvije sezone njemački biatlete bio je sjajan, pobijedio na fazama Svjetskog kupa ukupno 10 zlatnih medalja. U 2016. godini Svjetsko prvenstvo održano je u Holmencollentu. Ovog puta Simon nije mogao uzeti zlato, morao sam biti zadovoljan srebrom. No, broj regrutovanja bodova omogućio je sportašu blizu približavanja prva tri: 2 puta zaredom, pokazalo se da je Shempp bio na 4. mjestu ocjene.

U 2017. godini njemački je pobijedio na Svjetskom kupu u Hochfilzenu 2 zlatne medalje: prva - u masovnoj početku, drugi - u fazi miješanog releja.

Sezona 2017/2018 bila je manje uspješna. Na govoru na Olimpijskim igrama u Koreji, sportaš je izašao samo sa dvije srebrne medalje, osvojene na fazama Svjetskog kupa. Ipak, nije spriječio da se Shemppu dva puta ne posjeti olimpijskim podijumu. Štaviše, borba za nagradu u masovnoj početku, u kojoj su učestvovali Simon Shempp i Francuzi Martin Fourcad, prepoznat su kao najspektakularni trenutak Olimpijade.

Lični život

U 2009. godini biatlete je zategnut olujnim romanom sa kandidatom za naslov seksualnog simbola njemačkog biatlona Miriam Gessner. Djevojka nije sakrivala vezu sa zgodnim, a u fazi Svjetskog kupa, Shempp i Gessner smjestili su se u ukupnom hotelu sa svojim timom, već u zasebnom stanu.

Simon Shempp i njegova djevojka bili su jedan od najsjajnijeg i obećavajućeg svjetskog biatlonskih parova, ali Miriam nije bio suđeno da postane sportaša. Njihove sudjelovanje obeshrabruju ventilatore. Sami sportaši u intervjuu nisu komentirali razlog za razbijanje odnosa, Gessner je tvrdio da su ostavljeni prijatelji.

Nakon nekog vremena Simon je počeo više komunicirati sa Francišom strašću. Dugo se su se međusobno znali zahvaljujući Biatlonu. Komunikacija se pretvorila u ljubavnu romansu. Zanimljivo je da je s novim izborima, Shempp odabrao drugu taktiku: treniraju zajedno, ali za vrijeme naknada žive u odvojenim kućama.

Simon Shempp sada

U februaru 2019. godine, Shempp je najavio sa stranice svog "Instagrama", koji rani dovršava sezonu zbog zdravstvenih problema. Šampion je prijavljen svojim pretplatnicima, koji dugo doživljava bol u leđima, što sprečava obuku i djelovanje na takmičenjima.

Ranije je pobjednik premjestio ozbiljan rad na ramenu. Simon je propustio Svjetski kup i Svjetski kup. Izvezeni sportaš potrošio je na turistička putovanja. Sa svojim omiljenim mjestom za odmor, šampovi poziva na Maldivima.

U maju je biatlete vratio na trening. Sada na svom računu u "Instagramu" sve se više pojavljuju fotografije napravljene tokom sportskih terena. Simon-ovi pretplatnici nadaju se da ćemo ga vidjeti uskoro na stazi.