Corey Gauff - Biografija, lični život, fotografija, vijesti, tenis, rangiranje, "Instagram", starost, utakmice, otac 2021

Biografija

Zaglavlja sportskih vijesti portala Pedrevi s riječima o novom super-teniskom superzvijezdu iz Amerike nakon trijumfa Corey Gauffa na Wimbledonu. Od djetinjstva, sportaš je već znao šta želi igrati tenis. Sada američki osvaja globalne sudove, pokazujući izvrsnu opremu i dinamičnu igru.

Djetinjstvo i mladi

Dana 13. marta 2004. godine buduća zvezda globalnog tenisa rođena je u plaži Delling. Otac, koji se takođe naziva Corey, igrao je košarku u studenticu, a potom je otišao u sferu zdravlja. Majka slatkiša bila je bavila atletikom. Sportista ima dva mlađa braća - Cody i Cameron. Djetinjstvo djevojke koja govori kasnije na sudu pod imenom Coco Gauff, prošao je u Atlanti. U 4 mjeseca Corey vidio je emisiju Australian Open Championship, gdje je Serena Williams pobijedila. Beba je željela da se bavi sportom.

Roditelji su pomogli da se utvrde, odvezli kćer na sportskim sekcijama u različitim pravcima. Do 6 godina, mali Gauff je napravio izbor u korist tenisa. Kako je kasnije priznala u intervjuu, igra u timu nije za nju, ona se duša ne bori samostalno.

Da bi se njena kćer profesionalno obučavala, porodica se vratila u plažu delje. Oba su roditelja napustila svoju karijeru i okrenula napore na razvoj talenta za ospice. U dobi od 10 godina, Gauffa je počela da studira Muratoglu u Francuskoj Akademiji, na čelu sa Patrick Muratoglu - trener Serena Williamsa. Patrick je pomogao u finansiranju mladog sportaša.

Tenis

U 2016. godini ospice su učestvovale u prestižnim Les Petit kao turniru i odmah stigli do polufinala. Debitovala je u juniorskom turniru Grand Slam-a u 2017. godini i ponovo je okupirala 2. mjesto, izgubivši Amandu Anisimovu. Sportista je postala najmlađi pojedinačni finalista među djevojčicama u istoriji američkog otvorenog prvenstva.

Na otvorenom prvenstvu Francuske, ona je prva osvojila u karijeri juniorskog turnira Grand Slama, pobedivši Cathy McNely comtetriot u tri seta. Amerikanac je postao peti najmlađi prvak među djevojčicama u istoriji Rolanda Garrosa.

U 14. teniser je učestvovao u profesionalnim ITF turnirima. Nakon kvalifikacije američkog otvorenog prvenstva, izgubila je prvi meč. Nakon neuspjeha u kvalifikaciji, otvoreno prvenstvo Francuske Gauff-a uspjelo je doći do Wimbledona. U njegovom debitutu branio je Vinus Williams u direktnim setovima, što je od djetinjstva bio njen idol.

Amerikanac je nastavio svoju pobedničku povorku i zauzeo vrh nad Magdalenom ribarom iz Slovačke. Ove su mečeve uzrokovale pravo uzbuđenje i postale su najvidljivije. Zbog pobeda, ospice su postigle ozbiljne rezultate - 141. red svetskog rangiranja među kolegama.

U 2019. godini mlada zvezda sportova osvojila je otvoreno prvenstvo u Luksemburgu u par sa katie McNely. I u oktobru iste godine postao je najčešći vlasnik naslova WTA. Pala je na igru ​​u Linzu slučajno, zamenjivala je povređenu kolegu. Premlaćivanje Katerina Kozlov iz Ukrajine i njemačke Andrea Petkoviča, u završnoj jezu su se sastale sa Elenom Ostapenko. Ovaj meč je bio intenzivan, ali Gauff se uspio uzimati u ruku i pobijediti iskusni suparnik.

Sljedeće godine postalo je prilično uspješno u karijeri sportaša. Dakle, na otvorenom prvenstvu Australije Gauffa hodala je Vinus Williams u prvom krugu i u sekundi Senana - u drugom. Nakon nastavka natjecanja WTA nakon pauze povezane sa Covidom-19, Amerikanac je bio bolji od dva igrača iz top 50 na Lexington Challenger-u, prije nego što je izgubila u dva seta u nizu 49. svjetskog reketa Jennifer Brady. Zatim je pratila otvorena prvenstva Italije i Francuske.

Lični život

Gauff je blizu roditeljima. Na igrama, kćer, ako je moguće, prati oca, podržavajući nasljedniku prije ulaska u sud. Odvojeno, lični život u biografiji ospica ne razlikuje se od života vršnjaka.

Sportista, poput mnogih njenih prijatelja, voli slušati hip-hop i rap, voli gledati beauty blogere na "yutube" i komunicirati sa djevojkama videopozivom. U "Instagramu" teniseru objavljuje fotografije i videozapise sa treninga, gdje se ocjenjuju stotine hiljada ventilatora. Uzgoj Gauff - 176 cm i težina - 64 kg. Imajući vitki broj, američke rijetko puhne navijače sa slikama u kupaćim kostima.

Corey Gauff sad

2021. godine sportaš je nastavio svoju karijeru. Početkom godine Corey očekivao je sastanak na australijskom otvorenom prvenstvu. Natjecala se sa rivalima, pokazala je svijetlu i dinamičnu igru, ali nije mogla ići na polufinale. 35. red u jednom teniseru za pražnjenje pružio je sudjelovanje u prvenstvu u Dubaiju, gdje je pobijedila Ekaterina Alexandrov, Teresu Martintsov i druge.

U maju je GAUFF otišao u prvu polufinalu na turniru WTA 1000 na otvorenom italijanskom prvenstvu zbog činjenice da Ashley Barti, u to vrijeme teniser br. 1, spustio se iz udaljenosti zbog desne povrede u četvrtfinalni meč. U svjetlu ovih okolnosti, Amerikanac je prvi put ušao u top 30. Zatim je pobijedio u jednom i paru (iz McNeil) ispuštanja na otvorenom prvenstvu Emilia-Romagne u Parma. Ona je postala najmlađi igrač koji je pobijedio i sam osvojio i singl, a naziv stear na turniru, jer je Maria Sharapova učinila u Birmingham Classic 2004.

Dakle, Gauffa je porasla u svjetskoj rangiranju za 25. mjesto u jednom odbacivanju i 41. - u paru. Corey je postao najčešći američki automobil u top 25. Teniseri na otvorenom prvenstvu Francuske i Wimbledona bili su uspješni.

Corey pozvan i da učestvuju u olimpijskim igrama 2021. godine u Tokiju. Ona je postala druga po atletu od Sjedinjenih Država nakon Jennifer Capriata, u 16. godini, a najmlađi olimpijski teniser nakon Mario Antića, koji su učestvovali u igrama 2000. godine.

Postignuća i nagrade

• 2017 - finalista jednog juniorskog turnira velikog šešira u jednom pražnjenje (otvoreno američko prvenstvo)
  • 2018 - Pobjednik jednog juniorskog turnira Grand kacige u jednoj kategoriji (otvoreno prvenstvo Francuske)
  • 2018 - Pobjednik jednog juniorskog turnira Grand Slam u udvostručuju kategoriju (otvorena američka prvenstvo)
  • Pobjednik pet WTA turnira (dva od njih u jednom pražnji)
  • Najmlađi u istoriji tenisera, koji je mogao prevladati kvalifikacije na ženskoj većem turniru za kacigu i najčešćim igračem (i kod žena i muškaraca), koji je uspio prevladati kvalifikacije na Wimbledonu