Bianca Andreesque - foto, biografija, teniser, vijesti, lični vijek, "Instagram" 2021

Biografija

Kanadski teniser Bianca Andreesc dobro poznat ljubavnicima ovog sporta. Djevojčica je više puta osvojila nagrade na raznim prvenstvima i turnirima i član je kanadske nacionalne tima u Federalnom Kupu. U odraslim tenisu razgovarali su o njoj 2017. godine, nakon turnira u Washingtonu, a potom se nazivalo proboj u godini, jer je uspjela pobijediti dva bivša reketa svijeta.

Djetinjstvo i mladi

Biografija Bianchi počela je u ljeto 2000. u provinciji Ontario, Kanada. Djevojka je rođena u porodici migranata koji su se preselili u drugu zemlju iz Rumunije. Gotovo nakon rođenja kćeri, porodica se vratila u svoju domovinu, gdje je za 7 godina Andreesk i počela shvatiti Aza tenis. Istina, na ovom, budući sportaš nije prestao, probala je i njegovu snagu u plivanju, gimnastici, klizanju i fudbalu.

Nakon nekog vremena, Bianca sa roditeljima ponovo je bila u Kanadi. U Missoisogu ušla je u teniski klub, a zatim prevela u centar teniskog saveza u Kanadi u Torontu. Tada je počela sudjelovati u takmičenjima među djecom i osvaja prve medalje.

Svedočenje o tome je zauzeto 1. mjesto u Les Petits kao turnir u Francuskoj, a potom prvak naslova u Omladinskim takmičenjima narančasta zdjela. Godinu dana kasnije ponovila uspjeh u istom sportskim susretima, samo ako po prvi put djevojka se takmičili sa sportistima ispod 16 godina starosti, a zatim u 2015. godini rivalki su bili mladi ljudi ispod 18 godina. Istovremeno, Bianke još nije napunila 16 godina u to vrijeme.

Tenis

Prvi u karijeri andreesk odraslih turnira čekao je teniser u 2015. godini, a zatim je imala samo 15 godina. I nakon godinu dana nastupila je na takmičenjima ženskog ITF ciklusa, gdje je pobijedio rivale u paru i pojedinačnim ispuštanjem. Na američkom otvorenom prvenstvu iste godine, Bianca je stigla do polufinala, ali izgubila se u pobjedu Kyla Day.

Nije stavila djevojku da dođe do trećeg mjesta u rangiranju ITF među juniorima. Početkom sljedeće godine pokazalo je isti rezultat u australijskom otvorenom prvenstvu, kada je igrao u jednom pražnji, ali u par sa Carson Brandina postao je prvak tih takmičenja.

U februaru 2017. andreesque je pozvan u kanadsku reprezentaciju. Govoreći na I American Federation Cup Grupe, Bianca je pobijedila sve rivale, a u završnoj utakmici je donio tim odlučujući točku u borbi protiv sudionika nacionalnog tima Kazahstana.

U junu je ponovo pokazala svoju vještinu na otvorenom prvenstvu Francuske, postajući veliki prvak Velike prvake turnira za kacigen. Tada je imala još jedan preokret pobjeda, a prema rezultatima sezone, kanadski sportaš naziva se kodom teniser u Kanadi.

Sljedeća je sezona počela djevojkom sa dva gubitnika u finalu turnira ITF-a. No, u jesen je sanila dvije pobjede u jednoj pražnji, a istovremeno poboljšalo položaj u rangiranju, završavajući godinu u drugoj stotinu. 2019. je za nju počelo manje uspješno, na otvorenom prvenstvu Auckland Andreesca zauzima 2. mjesto, dajući samo njemački Juliez Nemans.

Istina, na otvorenom prvenstvu Australije, izgubila je, a u sljedećem turniru WTA 125K serija pobijedio Tatiana Maria u polufinalu i osvojio naslovnu prvak. Tada je čekala uspješan govor za kanadsku reprezentaciju, igre na otvorenom prvenstvu Meksiko i premijer turnir u Miamiju. Međutim, zbog povrede ramena, dobijenog na proljeće 2019. godine, nije uspjela doći do utakmice protiv Češke.

Lični život

O osobnom životu sportaša malo je poznato. Zbog trajnog vremena vježbanja za nešto što još jedna djevojka gotovo nedostaje. Ali kad se i dalje odmori, odlazi na more, to svjedoče njene brojne fotografije u "Instagramu", gdje je Bianca zarobljena na plaži u kupaćem kostimu ili se samo odmara u krugu voljenih.

Redovni sportovi i meditacija pomaže Andreesku da podrži lik u obliku, iako je njegova težina nepoznata, sa visinom od 170 cm, djevojka izgleda tanko i zategnuto.

Bianca Andreesku sada

Bianca i sada aktivno trenira, jer redovno sudjeluje na turnirima i pokušava uvijek biti u sportskom obliku.

U 2019. godini Andreesca je prvi put u karijeri došla do finala turnira Grand Slama. Početkom septembra iste godine, djevojka je osvojila Serenu Williams, osvojivši svoj prvi turnir ove vrste. Ali na ovome, kanadski se neće zaustaviti, a sada je njegov cilj pobijediti na završnom prvenstvu WTA.