Карим Халили - биография, новини, снимки, личен живот, биатлонист, биатлон, националност, Instagram 2021

Биография

Карим Халили е обещаващ биатлонист, който дебютира през януари 2020 г. на Световната купа като участник в руския национален отбор. Той има афганистански корени, но кариерата е сграда в родината си.

Детство и младежта

Пълното име на спортиста - каза Каримула, каза Вахидула Халили. Той е роден в Московския регион, в Место, 2 септември 1998 година. Бащата на момчето, афганистанството, пристигна в столицата през 90-те години, за да учи и срещна бъдещата съпруга. Майката и дядо Карим бяха фенове на Биатлон, така че Халли при възрастната възраст посети турнири и знаеха правилата на този спорт.

В интервю, младежът казва, че първото впечатление на Биатлон получи през 2010 г., посещавайки световното първенство в Contiolachti. Той беше очарован от постиженията на ULE Einar Bjorndalena. Виждайки идола в него, младежът реши да се посвети на спорта и да убеди родителите си да го предадат на секцията Биатлон.

Отец се противопоставил, тъй като мечтаеше, че синът би предпочел бойни изкуства. Карим предложи той да премине на 50 км на ски и доказа, че избраната професия не е по-ниска от сложността на факта, че той предложи Хали-старши.

Многонационално семейство се придържаше към няколко традиции веднага, така че младежът празнува мюсюлмански и християнски празници. Родителите говориха на два езика и в училище Карим изучава английски и допълнително практикуваше с преподавател. Майка преподава френски и Карим със сестра си, осъзнавайки, че не могат да разочароват родителите си, бяха допълнително преподавани немски.

Биатлон.

Първите обучения на Карим Халили се състояха в образователната институция "Младежта на Москва". Подготовката му е ръководена от учителя Елена Агарков. През 2016 г. спортистът дебютира в Младежкия олимпийски игри в Лилехамер като представител на руския национален отбор. Той спечели бронзовата награда, а също така стана собственик на сребърния медал в състезанието по преследване на магистралата 10 км.

2017 бе отбелязан за участието на Халили в младшата купа. Конкурсът е проведен в Словакия, в град Олбл. Позволявайки 3 пропуски, младият Биалкит беше сребърен медалист. Като част от същия турнир, той завърши 13-та в спринта. Година по-късно Карим представлява Русия в Купата на ИБУ сред юношите. Конкурсът на Франция го доведе триумф в състезанието на преследване по магистралата с дължина 12,5 км.

Вече през 2019 г., биатлонистът се върна в Orsbl, където спечели златния медал и зае 2-ро място на пиедестала, завършвайки в спринта. През зимата на същата година спортистът се оказа на 5-та на етапа на Купата на IBU, която се проведе в Норвегия, в Шушен.

От лятото Карим започва да тренира в руския ски екип. Той не отговаряше на негатив сред ръководството на екипа на Биатлон относно взетото решение. Ментът на един млад мъж стана треньор Егор Сорин. Може би тази стъпка беше причината за появата на напредък в поддържането на скоростта на разстоянието и стабилността на изпълненията. Отделни обвинения на Халили, прекарани заедно с Елена Агаркова, работещи по стрелба.

Според Карим, взимайки опит и получили някои умения, той разбира, над какви нюанси си струва да работим, за да стане шампион. Обръщайки биографията със спорт, амбициозни планове за победители за завладяване на най-престижните награди. Сега той демонстрира голям потенциал на фона на връстниците, които предпочитат традиционния метод на обучение.

Личен живот

Bihlete родителите го подкрепят при всякакви начинания. Семейството на горещо болно за Карим в състезания, но не само техният спортист за поддръжка успя да постигне напоследък. Младият мъж се къпе в вниманието на феновете. Halley няма жена, но в същото време не бърза да съблазни феновете. В младшия екип спортистът успя да намери момиче, което спечели сърцето си. Беше Екатерина Бех:

"Преди това действахме заедно за националния отбор на Москва и след това едновременно влязохме в младшия руски национален отбор. Там вече имахме връзка.

По-рано, спортистът представлява Русия, но след това прие предложение от украинския екип, както и гражданството на нова страна за нея. Сега Катрин се състои в архивния екип. Връзката на любителите не засяга, че те представляват различни държави и екипи на състезания. Дори политическите разногласия и ограничения не бяха пречка за тях.

View this post on Instagram

A post shared by Khalili Karim (@karimas01)

"Имаме такъв живот, че всички останали често, в хода на сезона, конкуренцията не се пресича и ние ще пътуваме на различни места. Единственото нещо в младшите отбора заедно беше обучено през цялото лято. Но ние винаги се опитваме да прекараме заедно времето между събиранията и да си тръгнем - казва Халили.

Как се развива личният живот на Biathlete, феновете могат да наблюдават поради своя профил в социалната мрежа на Instagram. На страницата на спортиста публикува лични снимки, казвайки на Folloves не само за романтичните отношения с родителя, но и за подготовката за състезания и участие в тях.

Сега младежът се радва на пресата. Лесно е да се свържете с журналистите, участвайте в пресконференции и не отказвайте фенове в автограф и снимка.

Растежът на Карим е 180 см, а теглото е 74 кг.

Karim Khalili сега

През януари 2020 г. Карим Халили дебютира на сцената на Световната купа, която се проведе в Oberhof. В спринта той зае 61-то място. Но в релето в състава с Евгени Гараничев, буталото на Никита и Едуард Лайпов, той удари 4-то място.

Последният етап на Световната купа на сезона 2019/2020 премина през март в Contiolachti. Като част от състезанието, Халили за първи път се виждаше в състезанието по преследване.

Първите очила в кариерата се оценяват в последното състезание на сезона на 14 март. Спортистът се намира на 25-то място.

През декември Карим Халили говори на четвъртия етап от Световната купа на сезона 2020/2021, която се проведе в Hochfilzen. Резултатът, според спортиста, ужасно:

"Той започна състезанието като цяло, че е нормално, а след това рязко, падането в последния кръг свали от коловоза. Беше много трудно. Някъде 15 секунди загубени по есента. Когато се изправи, беше много трудно да се получи скорост. "

Халили взе 73-то място, изостанало от победителя почти 3 минути. В резултат на това той не удари състезанието с преследването.

През януари 2021 г. започна европейското първенство по биатлон. Той продължи от 27 януари до 31 януари в Полша, в град Drain-Zdroj. Руският национален отбор влезе в Карим Халили. Освен това имаше такива спортисти като Евгени Ганелечев, Евгени Идинов, Никита Порхнев, Кирил Стрелцов и др.

На 27 януари започна индивидуалното състезание. Руски се класира на 4-то място, въпреки точната стрелба. Неговия резултат - +1.59.7. Докато третото място не беше достатъчно 18,3 секунди. Той отиде в Endra Swirlshamim (Норвегия). На второ място - Erlenn Biengor (Норвегия), а на 1-ви Андрей Растъгюев (Латвия).

На 29 януари следващото състезание беше спринт за 10 км с две светлини за стрелба. Биатлонист получи 11-ия начален номер.

Сезонът продължи до световното първенство в Словения. Руският екип трябваше да говори без национален флаг - такова решение е направено от спортен арбитражен съд (CAS) във връзка с антидопинговите санкции на WADA. Резултатът от Карим стана най-добър за националния отбор - 6-то място в индивидуална раса.