Александра Бойкова - биография, новини, личен живот, фигура, снимка, dmitry kozlovsky 2021

Биография

Наскоро руската фигура скейтъри все повече се появяват в новини за новини като победители от престижни състезания. Тя не е изключила и талантлив Александър Бойкова, която много време е посветено на спорта и успя да покаже отлични резултати в своята област. С четири години, това е уверено върху кънки, а ревностните класове й помагат всяка година да се подобри на фигурата.

Детство и младежта

Саша е родена в началото на 2002 г. в културната столица на Русия - Санкт Петербург. Спортът присъства в биографията си от ранна възраст. През 2006 г. родителите записаха дъщеря на фигурата, в началото тя изпълняваше сам. Ментор Бойкова е известният руски треньор Мишин Алексей Николаевич. В женския сингъл Александър за дълго време не успя да постигне високи резултати, поради тази причина тя реши да отиде в двойка пързаляне.

Личен живот

За личния живот на Бойкова малко известна. В мрежата има слухове, които фигурата се среща с Дмитрия Козловски, но няма потвърждение на тези разговори в интернет. Младите хора твърдят, че освен фигурата, те не свързват нещо друго.

В социалните мрежи Саша излага много снимки. Сред тях са снимки в бански костюм, с 165 см растеж (неизвестен тежест) Александър изглежда тънък и затегнат.

Фигурно пързаляне

Дмитрито Козловски стана първият партньор на Саша в двойки пързаляне, той премина в тази дисциплина няколко месеца по-рано. Тяхното съвместно обучение започна през есента на 2015 г. под чувствителния контрол на новия треньор Артър Минчук. Първият в живота подкрепя фигурата, притеснена с него. Според спортиста, когато тези трикове започна да репетира с Козловски, тя е много по-лоша, тъй като партньорът има висок растеж и все още е неопитен.

Втората половина на 2016 г. стана решаващ за Саша. През септември, заедно с партньор, тя отиде на първия международен старт. Младшият етап на Голямата награда се проведе в Мордовия. Според неговите резултати, талантлива двойка от Русия спечели сребърен медал. Второто място на състезанието на това ниво се превърна в огромно постижение на Бойкова.

Вторият етап бе направен по-труден за Александър, въпреки подготвената програма, този път успяха да вземат само 4-то място, но това не попречи на младите спортисти да станат участници в финала на Гран При. На този етап те се приготвят особено внимателно и успяха да получат 3-то място и в същото време и да актуализират резултата до 159.72 пункта.

Първият в кариерата на Boyk Adult Championship на Русия завърши с получаването на 6-то място, което също стана добро в началото. И вече през 2017 г. на руското първенство между юноши, двойката получил злато. Млада възраст не се превърна в пречка за тях и дори напротив, помогна за постигането на целта. На световното първенство по младши, те също се опитваха много усилено, но взеха само втората стъпка на пиедестала. Първото място беше отведено атлети, които говорители на Австралия, Катрин Александровская (преди това се изпълнява за Русия) и Харли Уиндзор.

Сезон 2017/2018 се превърна в бойкой време да завладее нови победи. На Голямата награда сред юношите няколко са получили 2 медала наведнъж. Второто място, което получават след подаването на програмата в Рига, и третата за представянето в Загреб. Този резултат им позволи да отидат до финала. На този етап сред техните конкуренти имаше много други талантливи атлети, руснаците бяха наградени само на 5-то място.

През есента на същата година няколко Бойкова и Козловски чакаха силна победа на международния възрастен турнир на серията Challenger: Скейтърите получиха второто злато. Почти добре, техните усилия се изплащат след като говорят във Варшава във Варшава, откъдето се върнаха вкъщи със сребро.

Руското първенство е дало дует по-трудно: въпреки че те се подобриха миналогодишното представяне, не беше възможно над 5-то място. Така сезонът на Саша и Дима приключи, според резултатите от руското първенство, те не успяха да стигнат до световното първенство.

Преди началото на сезона 2018/2019 г. Козловски и Бойкова обявиха окончателния преход към нивото на възрастни. Тази двойка за решения засили две победи на престижните международни състезания наведнъж. От един етап от серията Challenger, която се проведе в Италия, руснаците се върнаха в родината си със сребро. Това беше традиционният трофейски турнир в Ломбардия. Те представиха добра програма за индикативна реч на Финландия трофей във финландския град на Еспоо на леда "Метро Арена", като получи бронзов медал за него.

Серията за възрастни на Голямата награда чакаше руските спортисти в края на октомври, това беше вторият етап на скейт Канада Интернешънъл, който се проведе в предградието на Монреал. Въпреки че този ден двойката показа най-добрия си личен резултат, като броят на спечелените точки успяха да вземат само 4-та позиция. Но в произволна програма дует имаше късмет повече: сцената завърши за среброто на Александра и Дмитрий.

В речта във Франция, скейтърите станаха бронзови медалисти, но не им помогна да отидат в финалите на Големия Prix. Въпреки че дуетът спечели кратка програма, производителят се провали. Въпреки многобройното обучение, в емисиите и паралелния скок те направиха грешка.

За първи път пиедесталът на победителите на руското първенство Александър и Дмитрий получиха през 2019 година. Тогава двойката получи третото място. Този резултат ги проведе допълнително, младите хора влязоха в заявлението за Европейското първенство. Второто място в този ден отиде при канадците и 3-то-александра сънародници.

След това започна нов сезон на състезанието. Голямата награда на Канада завърши за Саша и нейната партньорска победа. Почти веднага, момичето публикува снимка в "Instagram" и пощата с благодарност към феновете, треньорите, родителите и всички, които го подкрепиха в този отговорен момент.

Речта на Козловски и Бойкова на европейските първенства от 2020 г. се състоя в края на януари в Минск. Демонстриране на къса и произволна програма, двойката зае четвъртото място. Но при речта в австрийския град Грац, те умишлено демонстрираха планираните кратки и произволни програми. Общо, двойката успя да спечели 234,58 пункта и да заеме 1-во място, а втората и третата също отиде на руснаците - Евгения Тарасова с Владимир Морозов и Дариа Павличенко с Денис Ходикин.

Александра Бойкова сега

Александра и сега обучава много, без да спират да се подготвят за нови руски и международни състезания. През март 2020 г. Бойкова и нейният партньор Дмитри Козловски трябваше да подадат Русия на световното първенство в Канада. За съжаление, поради пандемията на коронавирусната инфекция, конкуренцията бе отменена.

И през декември същата година двойката зае 2-ро място в руското първенство, давайки на победата от Юджийн Тарасова и Владимир Морозов. Двойката участва и в Купата на първия канал, който се проведе през февруари 2021 година.

През март, скейтъри отидоха на световното първенство, минавайки в Стокхолм. В турнира на спортните двойки те се класираха на трето място, като отстъпват на колеги от Русия Анастасия Мишина и Александър Галимов, които станаха победители, а двойката Суи Ванжин - Хан Цун от Китай, катерене Silver.