Никита Нагорно - снимка, биография, гимнастичка, световен шампион, новини, личен живот 2021

Биография

Руският спортист Nikita Nagorno е майстор на спорта от международен клас, както и многократно световен шампион в редица спортни гимнастика. Той спечели шампионата в Европа и беше победител в Олимпийските игри в Рио, изпълнявайки сложни елементи на баровете, свободните упражнения и поддържащите скокове.

Детство и младежта

Никита Владимирович Нагорно е родена на 12 февруари 1997 г. в южната част на Руската федерация, в Ростов на Дон.

Няма нищо, което да разкаже за подробностите за ранната биография на професионален гимнастист, защото детството му е посветено на спорта.

Записан в атлетичен участък, а след това в училището на олимпийския резерв, младежът нямаше време да играе в компанията на приятели. Само от време на време прекарва време с дядо, бивш служител в "Гребния канал", така че ходеха по бреговете на Дон, печени кебаби и бяха ангажирани с риболов.

View this post on Instagram

A post shared by Никита Нагорный (@nikushkarus) on

В средата на 2000-те години, работещи под върха на местните треньори, Никита започна да показва резултатите и реши да се премести в Москва. След като се превърна в ученик на Олга Скиперенко, както и Владимир Фудимов и Анатолия Роуйн, момчето демонстрира способността и скоро влезе в младежкия отбор.

Първите сериозни постижения на Nagornohnaya, нарастването на който е 168 см, и тежестта, дължаща се на обработените мускули, достигаха 70 кг, станаха бронзов медал на Junior Championship на Русия, както и участие в Европейското първенство, където той Доволен от близките и наставниците с едно златно и едно сребро.

Личен живот

През 2018 г. преминаваше паралелната услуга в Ромгардия, Никита подрежда личен живот. Съпругата му и най-лоялният фен станаха гимнастичка на Дария Спиридонов, който се съгласи с сватбата, която беше представена на спортиста приятна изненада.

Сега съпрузите заедно изпълняват състезания и преди края на професионалната кариера не планират да правят деца. Но Нагори започна да се подготвя за бъдещото попълване на семейството и отвори собствения си бизнес, като се присъедини към компанията на предприемачите.

Гимнастика

Възрастната кариера Никита Нагорно започва като част от митрополитния екип, от която след брилянтна реч в редица състезания той е поканен в националния отбор. От средата на 2010 г. започна постоянно да се представя на международно ниво, превръщайки се в шампионката на Европа и победителя на Купата в няколко вида конкурсна програма.

През 2016 г., благодарение на оценките на гимнастията, руският отбор спечели злато на първенството на континента, а след това младите хора стават сребърни победители от олимпиадата, които от 6 август до 16 август се проведоха в Рио де Жанейро.

В края на този продуктивен и успешен за националния отбор на Никита сезон, поради сериозна вреда, за известно време падна от борбата. А в средата на 2017 г. той говореше добре на баровете и спечели бронз на европейското първенство, после точките, наети във всички наоколо, стана собственик на купата на страната.

Световното първенство е неуспешно за Ровчанина през този период от време, тъй като той падна няколко пъти в квалификационен кръг. Но възстановяването на формуляра на международния турнир, където се играе на имената на Михаил Воронин, Нагорно се справи с всякакви упражнения и получи златни и сребърни медали.

През 2018 г., удряйки 20-те световни квалификации, като част от националния отбор на първенството на Никита Планета става втора в цялостната команда. И в индивидуалния финал за всички, той взе третата стъпка на подиума, отстъпвайки на китайския Xiao Zhotane и руснака от Артър Далалоян.

Nikita nagorno сега

2019 за Росовчани Никита Нагорни, както и за целия руски национален отбор, стана време на триумфите и победите. Като защитава заглавието на най-добрия национален спортист в упражнението по паралелни барове, гимнастичката се справи с останалата част от програмата и получи билет за световното първенство.

Представители от 16 страни участваха в първия 49-та първенство, проведена през есента на немски Щутгарт. Благодарение на усилията на Роовчан, отборът взе злато в цялото време, този път нищо не се отказва от японците или китайците.

В личния обмен на Никита също получи най-високата награда, произхода на сребърния победител Артър Далалоян по всички снаряди в техниката и точки, а след това в подкрепа на скок той отново стана собственик на златото. Снимка на щастлив спортист бе незабавно изложен в "Instagram".