Валерия Семенова - снимка, биография, личен живот, новини, "танци със звезди" 2021

Биография

Валерия Семенова - танцьор, хореограф и учител по танци за деца. Популярността има широк обществен участник в телевизионните програми. Зад раменете на Валерия са многобройни турнири и състезания, в които тя заема награди и почетни места.

Детство и младежта

Роден град Валерия - Талин. Тя е родена на 30 декември 1988 година. Фактът, че биографията й ще бъде свързана с танци, веднага стана ясно. Майка Виктория Тверко подкрепи Лире. В детството си взе дъщеря си да играе по бални танци. Учителите веднага забелязаха в потенциала за семената. Вече в младши турнири, Валери беше сред победителите.

Част от семейния бюджет редовно преминаваше покупка на костюми и специални обувки, билети за билети и настаняване за състезания. Но тя се изплати с интерес, когато Валерия започна да прави първите професионални успехи. Сега Семенова се потвърждава в интервю, че подкрепата на близките по време на формирането му като художник е изключително важен.

Личен живот

Тъй като често се случва от представители на творческите професии, Валерия избра съпруга от колегите си. Щастието на хореографа в личния му живот беше Антон Семенов. С танцовия партньор тя се оказа на паркета в турнири и демонстрационни изпълнения. Разбирането в двойка беше на такова ниво, че младите хора решиха да се свържат с брака.
View this post on Instagram

A post shared by Valeria Semenova (@semenova.valery) on

Валерия води лична страница в "Instagram", където снимката редовно се разделя на съпруга си, снимки от пътуване и с важни събития за него. Танцьорът обича да се поставя в бански костюм, демонстриращ затегнат фигура и подкрепя фитнес, но не се прилага за растеж и тегло.

Танцуване

Валерия Семенова започва кариерата си в родната си Естония. Първоначално момичето не мислеше за факта, че бъдещето й може да бъде свързано с друга страна. Един обещаващ танцьор бързо доказва, че няма да бъде ограничен до местни трофеи. Тя стана европейски шампион в латиноамериканските танци сред професионалистите. Поради сметката си две първенства в Естония скоро бяха най-високата награда на испанската конкуренция за латински американски танци сред любовниците. Валерия също достигна до полуфиналите на фестивала на Блекпул.

От 2006 г. танцьорът споделя опит и умения с начинаещи художници и спортисти. Сред отделите на учителя са много студенти, които успяха да станат лауреати на престижни танцови състезания.

През 2010 г. Семенов беше сред участниците в естонския колега "Танцуване със звезди". След като достигна до полуфиналите, тя придоби съчувствие към голяма аудитория. През 2015 г., заедно с Антон Семенов, Валерия говореше на руското първенство и спечели бронзовия медал. Година по-късно, двойката се появи на шампионата на европейското първенство на латиноамериканските танци сред професионалистите и стана победител. В турнира Семенов беше извършена стая, наречена "посвещение на мама".

Статутът на Valery's заместник-шампион беше получен през 2018 г. и спечели бронзов медал на европейското първенство по танго. Година по-късно тя получил заглавието на крайния шампионат на световното първенство в същата посока. В същия 2019 г. Семенова спечели чашата на северозападния район на Русия.

През 2020 г. шоуто "танци със звездите" отново влезе в живота на Валерия. Този път прехвърлянето е заснето за руската телевизия за канала "Русия-1". Актьорът Artem Tkachenko стана партньор на танцьора. В първия брой на Програмата на Семенов и Тхаченко демонстрира се на обществеността Джив. Вторият достъп до паркета бе белязан от изпълнението на QuixTepa под песента "в пристанището на Кейптаун". На следващия етап от състезанието, двойката танцува Самбу под състава "Уважаеми моите мусковци", и показаха уменията на съвместното изпълнение на Румба. Тя завладява публиката и танго на участниците.

В финала 1/4 танцьорите решиха да изненадат феновете. Те поставят стаята с участието на сина на Артем Тихон и изпълниха валс под песента "Кранове". Полуфиналите позволиха на художниците да опитат изображенията на биковете и неговия партньор по време на Pasodobl. Страстният и емоционален танц с ножове си спомниха журито и телевизионните зрители.

Съдбата на участниците в шоуто се решава от гласуването с публиката, така че основните преносни наблюдатели са били изпробвани отдясно на Тхаченко и Семьоново.

Валерия Семенова сега

Валерия преподава на високо ниво на Московското училище. Неговият основен профил е аржентинското танго, както и обучението на децата. Семенова продължава да изпълнява изпълнителите и спортната кариера, като говори на международни и регионални състезания като състезател.