Александър Галионов - биография, новини, снимка, личен живот, фигура, анастасия Мишина, родители, националност 2021

Биография

Александър Галимов не можеше да се превърне в шампион в едно фигурно пързаляне, но той се появи като надежден партньор и трудолюбив спортист. Той донесе много награди на руските и международните състезания, които той спечели в дует с Анастасия Мишина.

Детство и младежта

Александър Галимов се появи на 28 август 1999 година. Започва кариерата си на фигурка през 2004 г., но достигна първия успех само след като се премести в Санкт Петербург. Там, един спортист, обучен в Алина Писаренко, Юджин Музененко и Кирил Даваденко. През тези години Саша можеше да се похвали с присъствието в арсенал на тройни скокове и каскади 3-3, но нямаше специални надежди и не спечели състезанието по-голямо от градското.

Александър Галимов в детството

С началото на преходната възраст, проблемите започнаха с координация, която стана тласък за прехода към сдвояване на кънки. Александър Полчкук става първият партньор на Глмов, но въпреки че младежът успя да възстанови скокове, нивото на езда все още е недостатъчно, за да участва в големи турнири.

Сезон по-късно, спортистът каза сбогом на обвивката и стоеше в двойка с Ник Озипова. Такова решение доведе звезда на първите награди на националните състезания. През 2016 г. скейтърите спечелиха първия етап от Руската купа през 2016 г. и станаха победители в Мемориала на Николай Пан, но също така не прекараха заедно по-дълго от сезона.

Фигурно пързаляне

Новата страница в биографията на звездата беше решението за яздене Анастасия Мишина, с която той обедини през сезона 2017/18. Според Александра, след началото на съвместното езда с момиче, той имаше неправилна техника на изтласкване. За да го поправя, той беше принуден да хвърли тежки топки.

Но усърдните тренировки бяха донесени плодове и скоро Галимов се превърна в партньор на сънищата, готов да работи усилено за постигане на резултати и може да подкрепи в труден момент. Вече в началото на съвместните изказвания дуетът на Александър и Анастасия отбелязаха ярки победи на руските етапи на Купата и турнира Голдън Конк Загреб, а през 2018 г. спортистите станаха бронзови медиуха на младшите световни купа.

Следващия сезон беше за Галимов и Мишина Триумфал, защото те спечелиха медалите на етапите на Гран При, шампионата на Русия и финалът на Купата на Руската федерация, но златото на световното първенство станаха светла точка в младшата им кариера . След това, скейтърите се преместиха на възрастен.

За да не се ограничават доверието, Саша и Насти решиха да поддържат освободена произволна програма за музиката от "майстора и Маргарита", която е завършена с нови елементи. Вече на дебютните състезания, спортистите успяха да се декларират силно и след това станаха собственици на награди на Финландия и финалите на Гран При.

В началото на 2020 г. Александър повтори прасенцата на постиженията на уверената победа в финала на руската купа, Велики Новгород стана мястото. Но след завършването на сезона той трябваше да се изправи пред трудности, дължащи се на пандемия за коронавирус, поради която тренировките на леда бяха отменени.

При самостоятелно изолация на Галимов тя се опита да даде повече време да общува с родители и приятели. Подготовката за предстоящите състезания се проведе у дома, фигурата скейтър беше призована с треньори и изпълнени упражнения.

През май Настя и Саша решиха да се възползват от преходния прозорец и да заявиха заминаването от Людмила Велика и Николай Великов в нов наставник. Те станаха ученици от Тамара Моквина, в групата от която се занимава с такава ярка двойка, като Александър Бойкова и Дмитрий Козловски. Спортистите обосновават избора си от факта, че искат да подобрят оборудването за езда и да получат допълнителен стимул, обучение заедно с съперници.

Въпреки всички предпазни мерки, избягвайки инфекцията с вируса Александър все още се провали и малко след началото на новия спортен сезон той каза на феновете за положителния резултат от теста. През този период Галимов смята за важно да не се отпуска и успява бързо да победи болестта, за да започне състезания.

След завръщането си в леда, спортистът успя да докаже, че по време на самоустройството не губеше напразно време, защото дуетът им с Мишина спечели златото на 4-ти етап от руската купа в Казан и успя да заобиколи такива силни съперници като Евгения Тарасова и Владимир Морозов. В края на ноември Саша и Насти изцяло прекъснаха кратка програма на Купата на Ростелеком, но направиха грешка в произволен и отстъпиха на ръководството на Бойкова и Козловски.

Личен живот

Фигурният скейтър предпочита да не рекламира информация за личния живот, като се фокусира върху спортните постижения. Най-често той се появява в обществото в компанията на своя партньор, заедно с който той обучава, ходи и дори почива.

В свободното си време един спортист обича да играе футбол или компютърни игри. Ръстът му е 187 cm. Спортистът поддържа комуникация с феновете в "Instagram", където публикува снимката и разказва новините.

Александър Галимов сега

Началото на 2021 г. бе отбелязано за участие в Галимов и Мишина в Купата на първия канал, който се проведе през февруари.

И през март двойката отиде на световното първенство по фигурата, минавайки в Стокхолм. Спортният турнир даде златни скейтъри, обиколиха няколко Уензин Суи - Хан Цунг от Китай. Победата даде възможност да отида на световното първенство в Осака през април, където Мишин и Галимов заеха първо място в късата програма.