Martin Jonsrud Sundbu - Биография, новини, снимка, личен живот, скиор, "Instagram", допинг, съпруга 2021

Биография

Мартин Йосруд Сундбу от детството страда от здравословни проблеми, но не му попречи да постигне успех в спорта. Норвежкият скиор стана известен с целия свят, благодарение на светли и уверени победи на международни състезания.

Детство и младежта

Мартин Йонсуд Сундбу е роден на 26 септември 1984 г. в семейството на Джон Ерик Сундбу и Гру Йонсуд Лангслет. Той израснал в норвежкия град Осло, където открил ски. Дори в ранните години биографиите на бъдещата звезда бяха диагностицирани с астма, но все още има възможност да продължи спортната кариера.

Ски състезание

Международният дебют на скиора се проведе през 2005 г. обаче, за да привлече феновете на феновете, той е в състояние само 2 години по-късно. Мартин спечели златния медал по време на релето на сцената на Световната купа в Битослен. Следващият сезон бе отбелязан за спортиста на първата лична победа, той спечели класическия стил на състезанието на световното първенство в Куусамо. По-късно Мартин отбеляза сребро в една и съща дисциплина на сцената на новото място.

През 2010 г. Sundbu първо се представи на олимпийските игри. Въпреки че не можеше да попълни прасенцата на личните постижения, скиорът помогна на екипа да заеме 2-ро място по време на релето. Година по-късно той се показа в една и съща дисциплина на световните първенства в Осло, където норвежците спечелиха златния медал.

В бъдеще спортистът продължи да бъде уверен лидер на световните купи, но сезонът за 2013/14 е особено светъл в кариерата си. През тази година той не само редовно провежда награди в чашата, но и спечели и трите кръга на състезания: скандинавско откриване, обиколка de ski и финалната. В допълнение, Мартин бе награден с бронзовия медал в Скиатлон в олимпийските игри в Сочи.

Следващата поява на знаменитости на световното първенство, този път, прекаран в Фалун, отново беше неуспешен. Той се разхлабва малко преди турнира и успя да участва само в надпреварата на 50 км, където завърши 11-ти. Но Sundbu спечели "турнето de ski" и стана лидер на общото класиране на световното първенство. Но по-късно той загуби тези награди заради скандала, в центъра на който беше.

През 2015 г. се появи информация за скандала, свързана с допинг. Те казаха, че спортистът надхвърли допустимата доза Salbutamola, която се съдържа в подготовката, разрешена от астматичните спортисти. ФИС пренебрегнаха посланието и позволиха на знаменитост да участват в състезания, но по-късно представителите на Wada се намесиха. Те обжалват пред спортния арбитражен съд и за резултатите от разследването на Мартин, дисквалифициран за 2 месеца, лишават няколко награди.

Но въпреки този негативен опит, в новия сезон, Сунджу се върна в състезанието и успя да повтори миналото си постижение, спечелил три "многодневни": скандинавски открития, "Tour de Ski" и "Canadian Tour", които се проведе за първи път. Известно е, че в свободния стил на състезанието в Толла той зае 2-ро място с помощта на Dubboling - ски, където промоцията възниква поради отблъскване от пръчки. Дължината на звездната пръчка възлиза на 87,5% от растежа.

С възрастта на скиора успяха да запазят уменията и не отблъскват по-малките спортисти. Той остава звезда на Световните купа и на Олимпийските игри в Фленхен, отбелязан със златни медали в екипа на спринт и реле, както и сребро в скиатлон. Не беше достатъчно в шампионата на Skier само злато, но всичко се промени през 2019 г., когато спечели състезанието на 15 км в австрийския Сефелд.

След това Sundbu все повече говори за плановете си да завърши кариерата си и да се посвети на семейството. Той спечели повече и отказал да участва в турнири поради здравословни проблеми. Това засегна решението на треньорите, които не включват знаменитостта в националния екип на Норвегия за сезона 2020/21. Но скиорът реши да проведе самостоятелно обучение.

Личен живот

Личният живот на спортиста се разви успешно, със съпругата му Марица се срещна в младостта си.

През 2013 г. изберението роди Мартин Син Маркъс, външния вид промени мнението си за живота. През следващите години семейството се попълва с още две деца - Макс и Магнъс.

Сега Мартин Юсурд Сундбу сега

През февруари 2021 г. треньорът на Норвегия EIC Nesum потвърди участието на спортист в индивидуалната раса на световното първенство в Оберщарф. Коментирайки тази новина, Sundbu заяви, че участието в състезанието е предизвикателство, защото едва 6 седмици влизат във формата и да се подготвят.

Сега скиорът продължава да тренира усилено, за да угоди на феновете с нови победи. Те следват новините за него на фен страниците на "Instagram", където се публикуват видео и снимки.