Анастасия Кузмина: биография, снимки, новини, личен живот, биатлон 2021

Биография

Анастасия Владимировна кузмина, моминското име, на което Анастасия копулина е известна на любителите на Биатлон в световен мащаб. Спортистът все още беше като част от руския отбор показа добър резултат и когато момичето емигрирало в Словакия и започна да играе за тази страна, европейските първенства са спечелили два пъти и златните медали на олимпийските игри спечелиха три пъти. В края на 2010 г. спортните журналисти на новата й родина единодушно наричаха Анастасия "най-добрия спортист на Словакия."

Настя е роден в Тюмен и става първото дете в семейството на спортните майстори в ски и биатлон Владимир Иванович и Алла Абушевна. През три години бяха родени близнаци Анна и Антон Шарулина - по-малкият брат и сестра. Днес Anton Shipulin е най-малко известният спортист, шампионът на Олимпийските игри, основната надежда на националния отбор на руския биатлон.

Biathlete anastasia kuzmina.

Спортната биография на Anastasia Kuzmin първоначално включваше много спортове. На ски пистата се надигна под ръководството на мама и татко дори в нежна възраст, но по-късно тя все още се занимаваше с фигури и карате. Въпреки това, когато беше време да се съсредоточим върху един спорт, Насти избра ски състезания.

Настя се занимаваше с известния детски треньор на надеждата на Дмитриева Рупики и все пак бебето получи награда за детските състезания за най-малките скиори. По-късно момичето падна в националния отбор и се премести в друг треньор. В Биатлон Анастасия Кузмина отиде, когато е на 15 години, а на младшите нива събра огромен брой медали на различни номинални в националните състезания и международни първенства.

Малка анастасия, Анна и Антон Ширулина

Важна стъпка за спортната кариера на Schipulina-Kuzmin трябваше да участва през 2001-2002 г. на Юхм в Италия, град Ринау, където момичето спечели второ място в екипа реле.

Сестра на висшето образование Сифулин, Анастасия Кузмина, получена изобщо в непрофесионален университет - момичето е завършило тумонския законен институт на Министерството на вътрешните работи на Русия.

Биатлон.

В национален отбор на Русия на възрастния, биатлонистът Анастасия Кузмина, растежът, който по това време вече е бил 180 см, и теглото на 68 кг, падна през 2005 г. и за два сезона е представлявана от родната му страна във всички състезания. Първото състезание, което се случи в Oberhof на сцената на Световната купа, донесе 21-годишен спортист 63 място в общото класиране.

Най-добрият резултат от Насти по това време беше 13-то място в началото на сезона 2006-2007. Малко след появата на Анастасия в националния отбор, представянето на известния олимпийски шампион Галина Кловев завърши речите. По време на тържествената сбогувана вечер Галина подаде своя собствена пушка на Насти.

В края на 2008 г., поради обстоятелствата на личния живот на Кузмина, беше поставена формата на националния отбор на Словакия. Представляваща тази страна, Анастасия постигна най-добри резултати. Първото състезание на Анастасия като словашки спортист е Купата на IBU, която се проведе в италианската Мартели. Една година след раждането на детето Анастасия, световното първенство в Пинг-Чанг, където спортистът дойде втори след руснаците на Олга Зайцева, с която се състои в един отбор.

Anastasia Kuzmina на състезания в Австрия

Скоро спортистът стана сребърен медалист на световното първенство, тогава бяха изпратени двете състезания на Европейското първенство в Руската UFA, а Биатлетът първо се издигаше до най-високата стъпка на подиума на ниво за възрастни. По-късно беше златният медал на световното първенство в Австрия.

Основното постижение в Biathlon Anastasia Kuzmin - "злато" на олимпийските игри. За първи път момичето спечели в спринт състезанието в Канадайско Ванкувър през 2010 г. и четири години по-късно, в Сочи, словашкият биалки отново повтори този успех. В почивките между победи, Биатлетът оцелява на нараняване на ръката, в резултат на което Анастасия трябваше да пропусне състезанията по световното първенство в Oberhof и Rulelolding.

Anastasia kuzmina на Oi в Сочи

Фрактурата служи като спортист в стимул за засилване на обучението пред олимпиадата и редовната победа. След това, от семейни обстоятелства, Анастасия отпадна от спорта в продължение на две години, а малко хора отново изгонят момичето на високо ниво. Но Кузмина се върна в края на 2016 г. и в първата официална раса падна в шестте най-силни биатлета.

Личен живот

През април 2007 г. личният живот на Анастасия Кузмин се промени драстично. Първо, момичето се ожени за израелския скиор на руския произход на Даниел Кузмин, с когото се срещна по време на таксите в австрийския град Рамзау: младите хора се изкачиха заедно в планината в един ремарк. Второ, той промени името на Кузмин и е известен с целия свят. Трето, преместено в Словакия, където съпругът е живял в продължение на 12 години и изостави изказванията за Русия.

Анастасия и Даниел Кузмина

Първоначално това решение на Bihlete Anastasia Kuzmin-Shipulin се дължеше на бременност: в същата 2007 г. спортистът роди син Елисей. Но след известно време Кузмин реши да се върне в голям спорт, а момичето стана избор: или да живее със съпруга си и да представлява Словакия, или да се върне в родината на един. Като всяка нормална жена, Анастасия избра семейството. Сега Биатлет заедно с Даниил живее и влакове в словашкия град Банска Бистрица. И през лятото на 2015 г. в семейството се появява второ дете, дъщеря на име Оливия.

Анастасия Кузмин и син

Основното хоби в живота на биатлестите - кулинарни изкушения, които Анастасия харесва домашно. Също така, спортист обича добра модерна музика, без ден от олимпийския шампион. След края на кариерата, Анастасия би искала да отвори своя магазин за цветя, в който ще може лично да създаде Икибан. Подобно на Brother Anton Shipulin, Anastasia Kuzmin активно се занимаваше с благотворителност. Заедно със съпруга си Кузмин често посещава пациенти с деца в словашката болница Рузвелт, дава подаръци и осигурява помощ от всички в стаята.

Анастасия Кузмина сега

Говорейки през сезона 2016-2017 г. за Словакия, Анастасия Кузмина спечели 176 точки и 40-то място в общото класиране. Но спортистът не се оттегли в желанието да подобри професионалната форма. В началото на април Анастасия вече беше на пистата в норвежката шушу, където бяха проведени пролетни такси. През август биатлонистът се обучава три седмици в Нова Зеландия. През есента Анастасия отиде на етапа на Купата на IBU в Швейцария.

Този сезон Кузмин спечели две златни и два сребърни медала на световните първенства, които се проведоха в Анеси и Хохилин, в резултат на което се превръща в лидер на общото класиране.

Анастасия Кузмина

Anastasia Kuzmina няма лична сметка в "Instagram", но феновете на спортиста са създали общност в мрежата "Вконтакте", посветена на спортните постижения на Кузмин, където са поставени последните новини от живота на биатлестите и личните снимки на Анастасия.

Anastasia Kuzmina предпочита да използва пушката Anschutz, както и на Фишер ски. Речи и тренировъчен спортист държи в костюми на Adidas.

Олимпиада в Корея се превърна в триумфал за биатлес. Спортистът спечели три медала (2 сребърни и златни) в 4 състезания. На 17 февруари Анастасия Кузмина спечели златната олимпиада-2017 в масовия старт.