Максим Елигор - биография, снимка, личен живот, новини, скиор 2021

Биография

Максим Елигор, или "Prince Silver", както неговото име е за голям брой сребърни награди - универсален скиор, трикратен победител в Олимпийските игри в Сочи, шампион и заместник-шампион на света. Удмюрт спортист адекватно продължава победоносните традиции на сънародниците - Галина Кулакова и Тамара Тихонова.

Детство и младежта

Максим Елигор Род от с. Шарджан на Република Удмурия, където е роден през октомври 1982 година. Семейство просто: баща ми Михаил е служител на Министерството на вътрешните работи, след пенсиониране, той работи като шофьор в линейката, мама Руфима глави детската библиотека. Деца - дъщерята на Наталия, синове Максим и Александър - от младежи, свикнали с тежка селска работа.

На ски, малката максима стоеше на 9 години. Наистина исках да играя спорт, но в селото нямаше други участъци. През лятото човекът преследва футбола, все още обичаше фотографията. Година по-късно имейлът спечели първата в биографията на състезанието. Както каза скиорът, той бяга на разстояние, взе ски и си тръгна у дома. За това, което спечели, той разбра само след два дни.

През 2015 г., когато шампионата на Световното първенство спечели златото на световното първенство, Sharcan School Doses дози, възложено на известния завършил.

Максим Елигор под формата на полицай

След училище, Максим влезе в полицейското училище, тогава той започна да лекува по-сериозно ски. Успехите позволяват да се намери място в Института по физическо възпитание в Ижевск. Ако не беше за спорт, Максим би избрал училището на Суворов и военната кариера.

СПОРТ

Кариерата на спорта Скиер беше трудна. В самото начало той е поканен в националния отбор за летните такси, а през зимата, когато започна главното начало, изключено от националния отбор. Въпреки това Максим не даде ръце и продължи да завладее мястото първо в младостта, а след това в основния състав.

Сериозните започват от Максим Максим започна през 2005 г. с изказвания на Световната купа. Скиорът, който се нарича, повреден бавно. Първият сезон завърши на 67-то място, следващото и по-лошо - при 152 в общото класиране. Следващите три сезона максима постепенно увеличават темпото. Най-добрият резултат на Световната купа - сезон 2009-2010 и 8 място в общата таблица на редиците. След това постави 2 сребърни медала и един бронз в силата си.

Скиор Максим Ексфегиран

Universiade 2007 беше по-успешен. В италианската Торино Максим завладява най-високата стъпка на подиума на честта и също има бронзов медал. На олимпийските игри, прекарани в същия град, скиорът не отиде.

Световното първенство се оказаха по-щедри за награди. През 2009 г. в Чешката република и през 2011 г. в Норвегия в Норвегия имаше 3 сребърни медала - в скитатлон и маратон над 50 км. През 2013 г. в италианската Val di fiemma Maxima има бронз в релето.

Максим Елигор печели шампионата на Русия на Скиатлон

Максим спечели любимия скиатлон и световното първенство в Финландския Фалун 2015. Този път той бил подкрепен от Сребърен Никита Криков и Алексей Роошов, които са прекарали в екипа. Основният басейн на наградите е отнет от колеги от Германия и Норвегия.

На Олимпийските игри Ванкувър, скиорът отбеляза само на 8 място в маратона. Но домашната олимпиада в Сочи даде на публиката очарователен финал в 50 км състезание, когато целият пиедестал е бил взет руски скиори Александър бели дробове, Максим Елигор и Иля Чернобов.

В допълнение, спортистът може да получи бронз и скитатлон. Но представителят на норвежкия отбор Мартин Сундбу бе отрязан на финала на скиора. Въпреки факта, че Викингът е нарушил ясно правилата, съдебният съвет не е загубил протеста на руския национален отбор и се ограничава само до предупреждението.

Но според резултатите от състезанието в екипния спринт, имейлът говори срещу подаването на протест. Този път по-близо до края на релето падна от германския скиор, Фин бил изпълнен с Никиту Криков, който загуби скорост. Дори и в тази ситуация финландският отбор първо се стигна до финалната линия. Германия подаде протест. Максим установи, че падането е инцидент, което никой не е застрахован. В резултат на това руснаците получиха сребърен медал.

Въпреки това, според собственото си признание на Олимпийския победител, той си спомня годината, а не от медалите, но събитието, което се случи в семейството, е рождението на сина.

Максим Елигор на ски

През февруари 2016 г. бронзов медал спечели бронзов медал на разстояние 50 км от Холменколенски Маратон и спечели световното първенство в Лахти. В допълнение към ски, Максим обръща внимание на други спортове. В същия 2016 г. скиорът получи сребърна награда на руския аматьорски триатлонски шампионат.

В края на 2016 г. руският спечели състезанието 10 км и в класическия стил на Sprint на международните състезания във Финландия. Според резултатите от състезанието се формира националният отбор за Световната купа.

В същото време Международният олимпийски комитет обяви началото на разследването на нарушения на антидопинговите правила, допуснати до олимпийските игри в Сочи. В последващото прессъобщение на фамилното име на спортистите, по отношение на които е извършено разследването, не се нарича.

Максим Алегиан с медал

Въпреки това, имената на шест спортисти, които бяха преустановени от Международната федерация на ски от международни състезания, се появиха в мрежата. Претенциите на МОК, според федерацията на ски състезанията на Русия, бяха механично да повредят контейнерите с допинг тестове. Тя е вписана и името на Максим се елиминира.

Удюрт спортист два пъти подаде жалба до международната федерация, а и двата пъти бяха отхвърлени. Поради тази причина Максим пропусна световното първенство в Лахти. Впоследствие, ръководени от доклада на Световната антидопингова агенция, МОК и изобщо назначи ли дискът на живота, отменя резултатите от игрите на Сочи, които автоматично подразбират лишаването от награди.

Личен живот

Максим - надежден отзад. Цялостната подкрепа е съпругата на Албина и Син Артем. Съпругът на скиора е известен Izhevsk журналист, работи от редактора на новините на телевизионния канал "My udmurtia", повече от веднъж докладва за известния спортист. Първоначално контактите бяха работници - интервюта и само. Сватбата на известни лицата, проведена през 2012 г., се оказа скъпо и зрелищно събитие.

Максим Алегиш и съпругата му Албина

Албина пое фамилията на съпруга си шест месеца по-късно, обяснявайки, че журналистът, който вече е спечелил името си, е трудно да се абонира за друго име. Момичето направи изненада за съпруга си - до края на световното първенство стана допустимо. Син Артем е роден през юни 2014 година. Спортистът признава, че в името на сина си имам страница в "Instagram", за да изложи първите си снимки там. Освен това феновете непрекъснато поискаха да публикуват нещо от обучение или състезания.

Максим Максима Семейство

Максим събира ски фигури, но основната страст, хобита и работа в същото време остават ски състезания. В Вътрешната спортист в Ижевск провежда всички руски състезания в ролките за награди на Максим Максим.

Максим Елигор сега

В преди-въздушния сезон на Скиора на САЩ, включен в руския национален отбор.

През ноември 2017 г., 11 месеца след обявяването на дисквалификация, Максим говори на международните състезания, включени в графика на ФИС. В емоционалния пост в "Instagram" Skier каза, че състезанието е спонтанно, той не мислеше за резултатите, най-важното беше - да се носи стаята, да отиде до ски и отново усети духа на съперничество.

Максим Елигор през 2017 година

Междувременно спортният арбитражен съд разглежда жалбата на Руската федерация по ски. Решението на МОК за дисквалификация по отношение на допустимите и още 27 от неговите колеги е отменено, медалите се връщат на спортисти.

МОК спешно публикува съобщение за пресата, което обясни, че решението на Арбитражния съд не означава, че оправданите лица ще получат покана за олимпийските игри в Корея.

Максим Челжанин

Сега федерацията и спортистите възнамеряват да възстановят съдебната способност на моралните и материални щети, причинени от неразумно обвинение в допинг. Освен това се планира да бъде участието на предишните суспендирани скиори в Световната купа и Continental Cup.