Биография

Екатерина Румянцева - руски спортист, скиор и биатлет. От 2015 г. той стои за параолимпийския руски национален отбор.

Екатерина Румянцева е родена в малкото село Валдхайм, близо до Бирбиджан, който е в еврейския автономен регион. Извади едно момиче в детски дом. Майката й отказала при раждането, когато беше информирана, че детето има проблеми с мускулно-скелетната система.

Скиер Екатерина Румянцев

В обичайното училище Катя се прехвърли в степен 5. Разбира се, децата взеха момичето далеч от веднага - имаше проблеми с ръката и лицето си. Тя буквално юмруци трябваше да оттегли мястото си под слънцето. Той никога не е дал престъпление, вече е идвал от сиропиталището в добра фитнес. Тя обичаше футбола, но играеше в мъжкия екип, тъй като женственият не беше по принцип. По-късно започна да учи атлетика, баскетбол, волейбол.

Румянцев винаги е търсил своя собствена, благодарение на баскетболния отбор на училището е първият в района. Дори въпреки проблема с ръката, тя натисна 58 пъти. Не всеки здрав човек достига такъв резултат.

Екатерина Румянцев

Тя каза повече от веднъж, че има късмет с учител по физическо възпитание. Той я подкрепяше в цялото си и видя лидера в него. Скоро тя се качи на ски и зае снимане, тя караше без пръчки, но не й попречи да бъде най-бързият. Народните връстници дойдоха и разпознаха момичето. Студент в училище, тя се класира на второ място в регионалните състезания на Пентатлон, също участваха през зимата около, където също стана втори.

След училище той влезе в държавния университет на Амур, наречен на Шолол-Алейкъл в Факултета по математика и информационни технологии. От детството тя мечтаеше да намери семейство, намери родителите си. И тя успя. Оказа се, че те живеят съвсем близо, на 80 км от нея - в село Смидович. Катрин, разбира се, отиде там. Но изглежда, че там нямаше разбиране. Той се върна и започна да тренира дори усърдно.

СПОРТ

През 2015 г. Катрин Румянцев включва част от руския параолимпийски екип. Обратно през 2014 г., гледайки параолимпийските игри в Сочи, момичето мечтаеше да стане Ирина Александровна Громова, за да стане нейният треньор. Така че в крайна сметка и излезе. Спортистът започна да тренира в спортното училище по олимпийския резерват "Воробиев планини" в Москва, както и в спортния клуб "Рецепта-спорт".

Екатерина Румянцев ски.

Дебютът й в националния отбор се състоя в Световната купа. Тя участва в трите етапа на Световната купа в ски и Биатлон сред спортистите с поражението на мускулно-скелетната система. През март 2016 г. в Южна Корея се проведоха международни параолимпийски състезания. Румянцев направи триумф. Тя успя да вземе златни медали веднага в четири дисциплини - биатлон (10 км), Bihtlon (6 km), ски раса (7.5 км), ски раса (1 км).

Ekaterina Rummyantseva в параолимпийския руски национален биатлонски екип

Също така Румянцев спечели сребро на световното първенство, бронз на световното първенство в 15-километрово състезание. Катрин е множествен победител в шампионата на Русия. През 2017 г. спортистът на Световната купа представлява град Москва, успя да стане първият в ски расата сред жените, които говорят.

През февруари 2018 г. Международният параолимпийски комитет обяви списък на спортистите, които ще участват в паралимпиците в Phenchhan. Румянцев влезе на техния брой. Вярно е, атлетите са спортисти под неутрален флаг.

Личен живот

Ekaterina Rummyantseva се опитва да не рекламира личния си живот, той не води публични страници в социалните мрежи. Момичето има "Instagram", но е затворен и не е потвърден. Между другото, тя лично заявява, че няма да използват социални мрежи преди края на играта. Всеки ден стотици съобщения идват ежедневно, момичето просто да ги прочете и по-отговорността.

Известно е със сигурност, че момичето все още не е женено. Но това е разбираемо, днес Катрин напълно се отдаде на спорта.

Ekaterina Rummyantseva сега

Олимпиадата в Питенчан се превръща в кариерата на Катрин Румаанцевая. Но на първия ден от състезанието момичето се обяви за себе си. Тя спечели злато в 6-километрово биатлонско състезание. Скиорът завърши състезанието с блестящ резултат. Момичето беше пред Анна Миланин с 16,3 секунди и разреши единственото приплъзване.

Ekaterina Rummyantseva на паралимпия в Питенчан

Спортистът след състезанието каза, че абсолютно не е нервен. Въпреки че не беше лесно да бяга - под краката ми беше силна "овесена каша". И в победата нямаше доверие до финала.

Не по-малко успешен за Катрин беше ски състезание с 15 километра. Румянцев отново стана първи. И този път основният й преследвач стана сънародник Анна Миланин. Но, като последното състезание, тя не даде шанс да спечели. Катрин е пред ANNA за 1 минута 18 секунди.

Ekaterina Rummaantseva през 2018 година

13 март 2018 г. Румаанцев спечели третото си олимпийско злато. Момичето спечели в състезание от биатлон 10 км. Тя пропусна веднъж, спечелил наказателния кръг, но все още стана първи.

Награди

• 2016 - златен медал на международни състезания в Южна Корея в Биатлон (10 км)
  • 2016 - златен медал на международни състезания в Южна Корея в Биатлон (6 км)
  • 2016 - златен медал на международни състезания в Южна Корея в ски расата (7.5 км)
  • 2016 - златен медал на международни състезания в Южна Корея в ски състезанието (1 км)