Хенри Седеудо - снимка, биография, личен живот, новини, UFC, MMA 2021

Биография

Американският боец ​​и смесени бойни изкуства Хенри Сеходо има уникална биография за такива спортисти. В допълнение към факта, че човек действа и печели в състезания, първенства и олимпийски игри, той активно се бори под егидата на UFC и днес успя да се превърне в шампион в две категории. Изглежда, че Седеудо няма да спре на него, защото не е проблем за него да набере или да нулира десетина килограма.

Детство и младежта

Седеудо е роден през февруари 1987 г. в Калифорния, именно неговата националност не е известна. Може да се предположи, че той е мексиканец, защото в САЩ родителите се преместват от Мексико, там се появиха на светлината и нараснаха. В допълнение към Хенри, братята и сестрите му бяха възпитани в семейството. Парите непрекъснато липсват, бащата почти не участва в живота на децата, тъй като по-голямата част от времето, прекарано зад баровете.

Когато Хенри беше на 3 години, той се премества в град Лас, Ню Мексико заедно с майка си и други деца. Тогава те имаха много повече движения от състоянието, докато най-накрая се заселиха в Феникс.

По-големият брат на Enendgel започна да играе спорт дори в началното училище и на старши класове е 4-кратен държавен шампион сред учениците. Под негово влияние човекът влезе в свободна борба. Напредъкът на братята забеляза и това ги доведе до олимпийския център за обучение в Колорадо Спрингс. Те не само усърдно се обучават там, но също така са живели, а също така получиха стипендия.

Бойни изкуства

На професионалното ниво, секретовите бойни изкуства започнаха да учат през 2005 година. Тогава младият спортист за първи път взе участие на световните младши първенства и взе почетното на 5-то място. Година по-късно тя показа на силите в кръга на бойци за възрастни на Пан Американското първенство и заеха първо място, а на състезанието между юноши получил сребърен медал.

През 2008 г. Хенри взе участие в Олимпийските игри в Пекин. Борбата за заглавието на най-доброто възникна в няколко етапа. Сехудо се бореше с половин лесно тегло на атлети (до 55 кг). Той спечели във всички срещи и става шампион на олимпийските игри. Освен това, тъй като най-добрият Wolicn борец в САЩ получи награда от Джон Смит. И през 2011 г. спечелих сребро в турнира в паметта, Анри Дебелан и злато, като част от слънчевата детска международна открита конкуренция.

Решението да напусне борбата с свободен стил, той прие, след като загуби квалификационното състезание за олимпийските игри. Така че през 2013 г. Седеудо дебютира в ММА. Първият опонент Хенри в рамките на WFF MMA беше неговият сънародник Майкъл беден, който той направи, за да се предаде в 2-ри минута от първия кръг. Тази борба се превърна в индикативна за Stepudo и отвори вратите за по-нататъшни състезания.

През април 2013 г. Хенри трябваше да се бори за титлата на шампионската шампион в най-слабото тегло с Антъни Сешънс. Вярно е, защото борбата приключи твърде бързо. За 30 секунди, до края на първия кръг, Щакуд предизвика поредица от удари, което доведе до техническата нокаут на боеца.

Дебютът на Хенри в UFC се проведе през декември 2014 г. срещу Дъстина Кимура. Противникът беше силен за Steekho. За да спечели, Хенри е оцелял всички кръгове от 5 минути и демонстрира реферната техника на шокове. В резултат на това Seheudo получи единодушно решение.

Седеудо имаше непрекъснат влак с победи (10 в един ред), който беше прекъснат през април 2016 г. в битка за титлата на UFC шампион в леката тежест. Съперникът на американеца беше Деметрий Джонсън, който в първата борба изпрати противник на технически нокаут. И още една загуба чакаше Хенри на срещата през декември с Джозеф Бенавидес. Вярно е, че този път не е бил изваден, победата на Йосиф е наградена с единодушието на съдиите.

Вземайки се в ръка, в битките на 2017 г. Седеудо играе себе си - през септември победих полетните от Уилсън, а Серджо Петис спечели единодушието през декември. През лятото на 2018 г. той отново направи опит да завладее шампионската титла. Неговият опонент отново беше Деметрий Джонсън, и двамата достойни за 5 кръга достойни, но съдиите определиха победителя Хенри. Така той спечели титлата на UFC шампион в леко тегло.

Личен живот

Подробности за личния животински боец ​​предпочита да не рекламира. Неговият профил в "Instagram" също говори за това красноречиво, където човек издава снимка главно от обучение и битки.

На някои снимки едно момиче е заловено с него, това е неговият прокленик. В спортиста няма жени и деца.

Хенри Секудо сега

Седеудо и сега продължава да тренира, защото заглавията, завладени от опонентите, не искат да дават опоненти. През януари 2019 г. той чакаше борба срещу Джей Дилаша, който той извади за 32 секунди и остава собственик на колан на шампиона.

В това, спортистът реши да не спира, заглавието в едно тегло не беше достатъчно за него, и затова той отново вкара липсващите килограми и през юни 2019 г. той се опита да успее на свободния колан в най-малкото тегло (височина 163 cm, Тегло 56 кг). Защото правото да се нарече шампион в битка с него, бразилският Марлон Морас излезе с него, който в края на третия кръг, получен от опонента технически нокаут. Така Седеудо става собственик на UFC коланите едновременно в две категории. И след като изискват увеличението на таксата от промоцията.