Corey Gauff - биография, личен живот, снимка, новини, тенис, класиране, "Instagram", възраст, мачове, баща 2021

Биография

Заглавия на спортни новини портали Педреви с думите за новата супер-тенис суперзвезда от Америка след триумфа на Кори Гемух на Уимбълдън. От детството спортистът вече знаеше какво иска да играе тенис. Сега американският завладява световните съдилища, демонстрирайки отлично оборудване и динамична игра.

Детство и младежта

На 13 март 2004 г. бъдещата звезда на глобалния тенис е родена в тентинг плаж. Отец, който също имена на Кори, играе баскетбол в ученика и след това отиде в сферата на здравето. Майката бонбон се занимава с лека атлетика. Спортист има двама по-малки братя - Коди и Камерън. Детството на момичето, което говори по-късно в съда под името Coco Gauff, премина в Атланта. На 4 месеца Corey видя излъчването на австралийското открито първенство, където Серена Уилямс спечели. Бебето искаше да спортува.

Родителите помогнаха да бъдат определени, караха дъщеря на спортните участъци в различни посоки. До 6 години малко Галф е направил избор в полза на тениса. Докато по-късно е признала в интервю, играта в екипа не е за нея, тя душа да се бори самостоятелно.

За да може нейната дъщеря да обучи професионално, семейството се връща в Дела-плаж. И двамата родители изоставиха кариерата си и превърнаха усилията си върху развитието на таланта за морбили. На 10-годишна възраст Гауфка започва да учи на Муратоглу във Франция Академия, който се ръководи от Патрик Муратоглу - треньор Серена Уилямс. Патрик помогна с финансирането на млад спортист.

Тенис

През 2016 г. морбили взеха участие в престижния Les Petit като турнир и незабавно достигнаха полуфиналите. Тя дебютира в младшия турнир на Големия шлем през 2017 г. и отново заема второ място, губейки Аманда Анисимова. Спортистът се превърна в най-младия един финалист сред момичетата в историята на US Open Championship.

В отвореното първенство на Франция тя спечели първата си в кариерата на младшия турнир на Големия шлем, побеждавайки Кати Маклено сънародник в три комплекта. Американецът се превърна в петия най-младият шампион сред момичетата в историята на Роланд Гарос.

На 14 години играчът на тенис участва в професионални турнири на ITF. След като квалифицирайки US Open Championship, тя загуби първия мач. След неуспех при квалификацията, отвореното първенство на Франция Гауф успя да стигне до Уимбълдън. В дебютния си мач тя защитава Винсус Уилямс в директни комплекти, които от детството беше нейният идол.

Американците продължиха победоносната си процесия и взе топ над рибаря от Магдалена от Словакия. Тези мачове предизвикаха истинско вълнение и станаха най-видими. Благодарение на победите, морбили постигнаха сериозни резултати - 141-та линия на световната класация сред колегите.

През 2019 г. младата звезда на спорта спечели отвореното първенство в Люксембург в чифт с Кейти Максели. И през октомври на същата година той става най-млад собственик на титлата WTA. Тя падна на играта в Линц случайно, като замени пострадалия колега. Побой на Катерина Козлов от Украйна и германския Андреа Петкович, в последната Кори се срещна с Елена Остапенко. Този мач беше интензивен, но Гауф успя да вземе себе си и да победи опитен съперник.

Следващата година стана много успешна в кариерата на спортистите. Така, на открито първенство на Австралия, Гауфта ходил в Вин Уилямс в първия кръг и CirceTea's Senana - във втория. След възобновяване на състезанията на WTA след пауза, свързана с COVID-19, американецът беше по-добър от двама играчи от 50-те най-големи в Lexington Challenger, преди загубени в два комплекта в ред от 49-та световна ракета Дженифър Брейди. След това последваха отворените първенства на Италия и Франция.

Личен живот

Гех е близо до родителите. В игрите, дъщеря, ако е възможно, придружава баща му, подкрепяйки наследницата преди да влезе в съда. Отделно, личният живот в биографията на морбили не се различава от живота на връстниците.

Спортист, като много от приятелите си, обича да слуша хип-хопа и рап, обича да гледа блогърите на красотата на "Yutube" и да общуват с приятелки чрез видео разговор. В "Instagram", Tennis Player публикува снимки и видео от обучение, където се оценяват стотици хиляди фенове. Отглеждане на хефф - 176 см, и тегло - 64 кг. Като тънка фигура, американските рядко подтикнат фенове със снимки в бански костюми.

Corey Gauff сега

През 2021 г. спортистът продължава кариерата си. В началото на годината Очаквана среща на Кори на Австралийското открито първенство. Състезава се с съперниците, тя показа ярка и динамична игра, но не можеше да отиде на полуфиналите. 35-ия линия в един освобождаващ тенис играч предостави участие в шампионата на Дубай, където победи Екатерина Александров, Тересу Мартинцов и др.

През май Гауф отиде до първия полуфинал в турнира WTA 1000 на отвореното италианско първенство поради факта, че Ашли Барти, по това време тенис играч № 1, произхожда от далечината поради дясната вреда в четвъртфинален мач. В светлината на тези обстоятелства американецът първо влезе в топ 30. След това той спечели в един и чифт (от Макнейл) изхвърляния на открито първенство на Емилия-Романя в Парма. Тя стана най-младият играч, който спечели и сингъл, и на титлата на стеера на турнира, тъй като Мария Шарапова го направи в Бирмингам Класик 2004 година.

По този начин Гауфда се повиши в световното класиране за 25-то място в едно освобождаване и 41-та - в двойката. Кори стана най-младата американска кола в топ 25. Тенис играчите на открито първенство на Франция и Уимбълдън бяха успешни.

Кори покани и участва в Олимпийските игри от 2021 г. в Токио. Тя стана втората по възраст спортист от САЩ след Дженифър Каприта, като говори на 16 години, а най-младият олимпийски тенис играч след Марио Анчър, който участва в игрите през 2000 година.

Постижения и награди

• 2017 - Финалист на един младши турнир на голяма шапка в едно освобождаване (Отворено американско първенство)
  • 2018 - носител на един младши турнир на Гранд шлем в една категория (отворено първенство на Франция)
  • 2018 - Победителят на един младши турнир на Големия шлем в двойната категория (Открито шампионат на САЩ)
  • Победител в петте WTA турнира (две от тях в едно освобождаване)
  • Най-младите в историята на тенисчара, който успя да преодолее квалификацията на по-големия турнир на жените и най-младия играч (както сред жените, така и на мъжете), който успя да преодолее квалификацията на Уимбълдън